Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvel érdemes elkezde...

Melyik nyelvel érdemes elkezdeni tanulni a programozást?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 14:10
A kérdező szavazást indított:
Basic
Kotlin
Java
C
Assembler
Cobol
Fortran
Pascal
Turbo Pascal
Visual Basic
29 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
c# :D Én ezt tanultam meg, jelenleg is ezt használom ha tudom. Nem vészes a szintaktika, viszonylag egyszerű, könnyen megérthető. És ezzel együtt komolyabb dolgokra is használható.
2020. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Tanulni mindig abban kell, ami könnyű, és nem veszik eol a nyelvi elemek a figyelmet az algoritmizálásról.
2020. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Elég érdekesen sikerült a szavazó listát összedobnod, gyakorlatilag van benne 2 piacképes és/vagy nem teljesen elavult nyelv, JAVA és C-n kívül a többi említésre sem méltó ehhez a kérdéshez.


Kezdheted pythonnal az általános ismeretek megszerzéséhez. Ha van konkrétabb célod, akkor pedig az ahhoz legmegfelelőbb nyelvvel.

2020. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
érdekelnek a listában nem levő nyelvek is ha valaki azt tartja megfelelőnek
2020. máj. 12. 14:18
 5/34 anonim ***** válasza:
52%
A pascal sokkal jobb egy kezdőnyelvnek, mivel a ciklusok, függvények, alprogramok, recordok sokkal szemléletesebb mint c/c++-ban, de ez utóbbi se rossz.
2020. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:

Assembler, mint kezdő nyelv? Hűha :D

Én a Java nyelvet használtam tanuláshoz és azután C#-ra váltottam. Könnyű volt megszokni, mert sokban hasonlított a szintakszisuk. Bár be kell vallanom, a legelső nyelv amin kódolgattam 9-10 évesen az a pascal volt :I

2020. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem C#, bár most éppen Java-ban tanulok, de ha elölről kezdeném biztos C#-al kezdeném.

Több a lehetőség benne, és talán piacképesebb is.(Java-ra is van persze kereslet, de inkább a weben ill. a mobilapp piacon)

Amúgy hiányolom a Python-t is, volt szerencsém azt is megtekinteni és tényleg nagyon egyszerű és rövid a nyelvezet más programnyelvekhez képest.

Kezdőnek igazából mindegy szerintem, nyilván nem könnyű egyik sem de úgy is az elején a gondolkodásmód és az alapok lefektetése a cél.(bár azért modern nyelvvel érdemes azt is kezdeni hogy ne érjen váratlan dolog)

2020. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
A turbo pascal nem önálló nyelv, hanem csak egy termék.
2020. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Assembler soha: emlékszem, hogy az egyetemen tanították nekem II. évben, akkor még 32 bites gépekre írtunk programokat. Az egyik csoporttársamat elvágták, mivel neki már akkor 64 bites gépe volt (azon egy kicsit más a gépnyelv), de a következő évben az oktatás is átállt 64-re, így át tudott menni.
2020. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%

Az assembler az assembly programnyelvhez egy fordítóprogram, nem programnyelv. Az assemblyt meg felejtsd el a listán lévő pascal és társai hülyeségekkel együtt.

Ha komoly terveid vannak a programozással és tényleg érteni akarod hogyan működik a számítógép, akkor C/C++, ezt tanítják BME-n is első programnyelvnek a kis gólyáknak, ki is szórják vele a felét:D

Ha nem érdekel a számítógép alacsonyabb szintű működése, csak eyszerű vastagkliens alkalmazásokat akarsz írkálni, akkor teljesen jó a python, c# kezdésnek, még a java is tök jó, csak felejtsd el ezeket a pascal, basic, fortran 30 éve nem használt szar nyelveket. Semmi előnye nincs ezeket tanulni elsőnek, csak hátránya. Sajnos sok helyen a visszamaradott magyar oktatási rendszerben nem voltak képesek haladni a korral, ezért tanítják még a pascalt.

2020. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!