Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozni szeretnék...

Ha programozni szeretnék tanulni milyen nyelvvel érdemes kezdeni? Vagy mi a nyelvek tanulásának az optimális sorrendje?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Az elsővel.
2020. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak ismerkedsz a programozással és az alapokat szeretnéd megérteni akkor szerintem ez egy nagyon jó kis kurzus:

[link]


Kb 20 óra alatt megcsinálható, 10-18 évesek számára van egyébként és nagyon könnyen emészthető. Helyenként vicces is. Angol tudás szükséges.

2020. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a legegyszerűbben megtanulható az vagy a pascal, vagy a basic. Egyik sem nagyon használt manapság, de ahhoz, hogy megtanuld az alapokat és (főleg) a gondolkodásmódot, ahhoz tökéletesek
2020. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinek más. Attól is függ, mi a célod vele, mennyire szeretnél ebben dolgozni, vagy csak szórakozásból tanulod, mit szeretnél létrehozni, stb. stb.


Jó, ha előbb azzal jössz tisztába, mi-mire jó, és utána elgondolkozol azon, hogy melyik illik legjobban a céljaidhoz.


Én ezt olvastam:

[link]

2020. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Elsőre általában olyannal célszerű, ami könnyű, tipikus "tanulónyelv". Ha ugyanis a nyelv egyedi sajátosságai, nehézségei elvonják a figyelmet az algoritmizálásról, vagy egyáltalán: csak nyögvenyelősen megy a dolog, az hamar kudarchoz, és feladáshoz vezethet.

Mondjuk Pascal, Perl, Python, BASIC.

Aztán ha az első nyelven már tudsz programozni, onnantól a második nyelv elsajátítása már sokkal könnyebb.

A legtöbben ott véreznek el, hogy az alapján kezdenek el tanulni, hogy épp mi a legpiacképesebb. A tanulás során ne ez legyen a szempont. Elsős matekórán sem az integrálással kezdenek, és olvasásból sem Gabriel Garzía Márquez műveivel kezdik, hanem olyannal, amin könnyű elindulni. Hiába kzed az ember az éppenséggel trendi dolgokkal, ha az csak elveszi a kedvét. (Ráadásul párévente változnak is a trendek.) Láttam én már egyébként tehetséges embert elbukni, mert Javaban kezdett. De a C#-ot sem tartom ideális kezdő nyelvnek.

Hogy az első nyelv után mi következzen? Az meg már egyéni preferencia kérdése.

2020. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Előzőhöz csatlakoznék, Pascalt vagy Pythont ajánlok kezdésnek. A Pascal konkrétan egy tanulónyelv, ami tökéletesen alkalmas a programozási alapok elsajátítására, ellenben kissé idjétmúlt, ma már kevésbé használt/népszerű nyelv. A Python noha bizonyos aspektusaiban kevésbé jó tanulónyelvnek, nagyon kényelmes, egyszerűen elsajátítható, és egy manapság is nagymértékben használt nyelv. A Python esetében könnyebb eljutni a 'sikerélményig', a Pascal ugyanakkor picit alaposabban mutatja be az alapismereteket. Te döntesz igazából.


Aztán, hogy utána milyen nyelvet tanulsz, az egyéni ízlés kérdése, a legtöbben C#, Java vagy C++ irányába mennek el, de pl aki webes irányba akar mozogni, annak a javascript, esetleg php lehet még népszerű választás. Én az egyetemi évek során számos nyelvvel ismerkedtem meg, C++, C#, JAvascript, Php, Ada, Haskell, Python, meg fene tudja még mi minden, és igazából a C++ volt az, ami a legjobban tetszett. Ettől függetlenül Php fejlesztőként dolgozom. :D

2020. máj. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi például egyetemen Java-val kezdtünk, de a Python-t is sokan ajánlják első nyelvnek. Igazából attól függ, hogy mi a célod vele, mit akarsz fejleszteni, mi izgat.

Rengeteg helyen azt hiszem C#-vel kezdenek, többek között középsulikban, de én személy szerint azt első nyelvnek nem ajánlanám.

2020. máj. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem C++ vagy Java is alkalmas első nyelvnek, ezekről könnyebb áttérni később C++-ra, ha kell.
2020. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:
@#8: Különösen a C++-ról... ;)
2020. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Konkrét nyelvet nem írnék, de szerintem kerüld el azokat, amiket már évtizedek óta nem használnak szinte sehol, hiába viszonylag egyszerűek, pl. Pascal és Basic. Az életben nem használnak ilyen egyszerű nyelveket, főleg a Basic-et, azt sosem szánták komolyabb célra, nincs is olyan, hogy szabványos Basic. A Pascal is tanulónyelvnek indult, de azért egy fokkal komolyabb. Esetleg a Java-t javasolnám mégis.
2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!