Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van ez visual studióban...

Miért van ez visual studióban és hogyan lehet kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Visual studióban készítek egy windows forms appot de amikor megnyitom az exe fájlt akkor át lehet írni a szöveget. Tudom hogy nem marad így de ezt hogy lehet kikapcsolni?

2020. máj. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha...

Szerintem előbb nézd át az alapfogalmakat!

Gyanítom, arról lehet szó, hogy te címkét akarnál elhelyezni, de ehelyett szövegmezőt raktál rá. Nos, két megoldás van. Vagy a megfelelő vezérlőt használod (pl. címkét - Label), vagy csak olvashatóra állítod a vezőrlőt.

2020. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet csak olvashatóra állítani?
2020. máj. 22. 12:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit én beállítottam az text box volt.
2020. máj. 22. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A textbox nem arra való. A textbox az az, amibe itt is írod a kérdésed mező.

Ami neked kell, az a label.

2020. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen. A TextBox - szövegmező - elsődlegesen arra való, hogy a felhasználó írjon bele. Ha csak az a célod, hogy valamit kiírj, akkor elegánsabb Labelként kiírni. De ha ragaszkodsz a szövegmezőhöz, akkor a tulajdonságoknál (properties) keress olyat, hogy "read only"! Ezt kell True-ra állítani. Vagy esetleg az "enabled"-et átállíthatod false-ra, bár ilyenkor emlékeim szerint ki is szürkíti a mezőt, jelezve, hogy nem lehet bele írni.
2020. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, probléma megoldva. Ment a zöld jel.
2020. máj. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!