Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ tanulás hol?

Anonymus070225 kérdése:

C++ tanulás hol?

Figyelt kérdés

1.Honnan tanuljak C++ programozást?


2.Milyen könyvek vannak készülőben Cpp-vel kapcsolatban?


3.Milyen könyvet ajánlotok hozzá? (Lehet angol, de jó ha magyar)


4.Valamilyen YouTube videó?(gondolom leginkább angol jöhet szóba, de ha van magyar és jó akkor az is jöhet)


5.Milyen weboldalról?


6.Van valamilyen jó online kurzus rá? Ha tudtok mondjatok egy-kettőt.


A válaszaitokat a kérdések alapján számozzátok meg kérlek a könnyebb átláthatóság kedvéért.


Köszönöm!



2020. máj. 27. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Bjarne Stroustrup: A C++ programozási nyelv I-II. kötet.


Ennél jobb könyvet nem találsz. Ezt tanulmányozd a többi már csak: Gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás.

2020. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Stroustrup-féle könyv nagyon nem kezdőknek való.

Neten ha keresgélsz, találni fogsz pdf-eket.

2020. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Más helyek ahonnan tanulhatok? Nem könyv(de jöhet még ez is) hanem a többi amit írtam.
2020. máj. 29. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:

"Stroustrup-féle könyv nagyon nem kezdőknek való."


Ha már tud alapokat. Mik a változók, ciklusok, függvények akkor tökéletes neki az a könyv!

2020. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4


Szerintem nem. Én programoztam Basicben, Pascalban, C-ben, JS-ben, PHP-ban, bár egyikből sem vagyok profi, de mindezek után én a Stroustrup-féle könyvet a 400. oldalon tettem félre. Az a könyv nem egy oktató könyv, hanem azoknak való, akik otthon vannak C++-ban, és szeretnék bővíteni a tudásukat.

Arról nem is beszélve, hogy a könyv szerkesztése borzalmas, a Kiskapu-féle fordítás pedig még rosszabb. Konkrétan tele van pongyolaságokkal, alany nélküli bekezdésekkel, ...

Meg az, hogy végigvisz 4 fejezetet úgy, hogy a példaprogramok tele vannak while ciklusokkal, az 5. fejezetben meg elkezdni magyarázni, hogy mi az a while ciklus és hogyan működik. Meg az, hogy a 270. oldalon tárgyalja az extern kulccsót,ami abszolút nem egy kezdő dolog, 30 oldallal odébb meg jön a struct és a class, ami viszont teljesen alap dolog.

Ráadásul az egész könyv csapongó és szószátyár, de úgy, hogy tök fölösleges dolgokat tárgyal, lényegesek meg elhagy.

Határozottan azt mondom, hogy az a könyv NEM oktató könyv. Valahol félúton van a referencia könyv és az oktató könyv között, de egyiknek sem jó igazán. De inkább a referencia könyvhöz áll közel.

2020. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg teljesen jól végig megy. Én is ebből tanultam. Minden benne van. Az elejétől a végééig. A 3. fejezettől kezdődik és sorba megy mindenen....
2020. máj. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán ott akadhat probléma, hogy nem a cpp vel kell kezdeni, hanem a programozás elmélettel, algoritmusokkal.
2020. máj. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt megtudod tanulni az alapokat.


[link]


Mivel a nyelv régebbi verzióján keresztűl tanítja a objetum orientált programozást, így 1-2 dolog máshogy van, de azt mind leírják.


Azért tudom ajánlani, mert megtanítja a nyelvek komplexebben módon, hogy mi mért van és a végére megérted hogy van felépítve nagy részt a nyelv.


Vagyis, csak betekintést nyersz.


Ehez hogy értsd már tudnod kéne alap fogalmakat, hogy mik azok az elágazások, ciklusok, függvények stb...


Meg hogy mi is pontosan a pointer.


Ha ezek megvannak, ez egy tökéletes tanuló anyag, végülis BME Programozás 2 tananyaga, egyetemen is ezt tanulják.

2020. jún. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!