Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van lehetőség arra hogy...

Van lehetőség arra hogy valaki programozással keressen pénzt végzettség nélkül? Tegyük fel valaki eddig nem programozással foglalkozott, de otthon és tanfolyamokon megtanult néhány programozási nyelvet? Mennyi esély van rá hogy kap munkalehetőséget?

Figyelt kérdés
Python, JS, C, C#, C++

2020. jún. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
69%
Volt ismerősöm aki papír nélkül csípett meg feketén ilyen kisebb alkalmi bedolgozós programozó munkákat.
2020. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ. Ha érted is amit csinálsz akkor egy mezei érettségivel is kaphatsz munkát, de ha nem, diplomával is elzavarnak.
2020. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
89%

Azzal, hogy megtanult pár programozási nyelvet, kereken nulla. (Kivéve, ha protekciója van...)

Azzal, ha programozni is megtanult, már lehet esélye.

Bár némi önellentmondás van a kérdésedben. Ha tanfolyamot végeztél, akkor hogyhogy nincs végzettséged? A tanfolyamok általában adnak valami végzettséget, amivel igazolhatod, hogy teljesítetted a követelményeket.

2020. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Végzettség alatt főiskolát értettem, mert érettségi után én egyből villanyszerelőnek tanultam. Informatikából csak érettségim van, azon kívül más semmi. Persze a tanfolyam elvégzésekor kaptunk dokumentumot hogy végigcsináltuk és sikerült, de ezen kívül mást nem tudok felmutatni.
2020. jún. 21. 21:43
 5/61 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlati projektet mutass fel, és akkor igen.

Nem a papír a lényeg, hanem hogy bizonyítsd, hogy mit raktál össze a tudásoddal. Ha csináltál ilyeneket, akkor nyert ügyed van, ha nem, akkor gond van.

2020. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
33%
Csak, hogy az önéletrajzát félre fogják seperni... nagyot kell alkotnia valami újat, hogy felfigyeljenek rá. Nézd meg a hirdetéseket. Végzettség nélkül senkit se akarnak. :).
2020. jún. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
6%
Tfh. felveszik..... aztán kap egy feladatot.... mittudom én fourier sorfejtést kell használnia.... na... vakarhatja a fejét.. aki meg egyetemet végzett...és ha esetleg nem is emlékszik rá az ránéz és eszébe fog jutni hogy jaa tényleg így kell. :). (Ez csak példa)
2020. jún. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
68%
:DDDDD Eszébe fog jutni, perszeeeee ... én azt látom az egyetemistákon, hogy átmentek a vizsgán és annyi. Suli mellett meg nem csinálnak szrt se. Aki otthon tanult az beletette az energiát és alkotott valamit, a másik meg csak a papírra hajtott. Munkatársként jobban kedvelem az élelmes, magától tanult embereket, mert egyszerűen többet tudnak. A papírral rendelkezők meg állnak ott, büszkén, de egyedül még 3 sor kódot nem írt le, de hát ő diplomás, neki jár a lehetőség. 3-ból 2-t ki kell vágni interjún, mert egy sima rendezést nem tud megcsinálni. De persze, majd emlékszik Fourier-re :DDD Egy álomvilágban talán!
2020. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
43%

"Van lehetőség arra hogy valaki programozással keressen pénzt végzettség nélkül?"

Fejlesztő ismerőseimnek jórésze szakirányú végzettség nélkül kapott munkát. Egyik ismerősöm mekiben sütötte a hamburgereket középiskola után, és közben tanult programozni (OK ennek jó 20 éve). Ma Svájcban lead architect.


"Mennyi esély van rá hogy kap munkalehetőséget?"

Ez csak azon múlik, hogy mennyire vagy jó, mennyi munkát teszel bele, és persze mennyire vagy szerencsés. A szerencse faktor is sokat számít.


"mittudom én fourier sorfejtést kell használnia.... na... vakarhatja a fejét."

Ez rendkívül életszerűtlen. A szoftverfejlesztői munkakörök kb. 85%-ában egyátalán nem szükséges magasabb szintű matematikai ismeret. Ha mégis előfordul ilyen, akkor ahogy az emberünk megtanult programozni, úgy megtanulhatja a Fourier sorfejtést is. Ismerősi körömből is van olyan aki autodidakta módon mélyedt el komolyabb matematikai kérdésekben amikor szükség volt rá. Nem lehetetlen, de ami még fontosabb, szinte biztos, hogy soha nem fog kelleni.


Valami féle referencia mindenképpen jó ha van, pláne az első munkahely megszerzéséhez. Ahogy előttem írták ha nincs szakirányú végzettséged jó ha van egy vagy több hobby projected githubon amin be tudod mutatni, hogy mit tudsz. A githubos cucc arra is jó, hogy lássák, hogy érted a verziókezelést, tehetsz a repo-hoz kód quality badge-eket, coverage badge-t, konténerizálhatod a cuccodat, szóval fel lehet pimpelni egy hobby projectet úgy, hogy eladhatóvá tegyen téged.

2020. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
11%
Fogjátok már fel, hogy a programozás egy szakma. Olyan, mint az orvos, az építész meg a villamosmérnök. Attól, hogy megnézel egy youtube videót egy vakbélműtétről, még nem fogsz tudni megoperálni valakit. Tudsz rajzolni egy házat, de ha megépítik, összedől. Stb.
2020. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!