Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egyetem után nem akarok...

Ha egyetem után nem akarok tanulni, fejleszteni magamat, akkor nem sok esélyem van állást találni programozóként?

Figyelt kérdés

Most végeztem június elején infós szakon, de egyáltalán nem tudom rávenni magamat arra, hogy szabadidőmben még tanuljak vagy kódoljak. Ha mindez munkaidőben történne fizetés mellett úgy persze más lenne a helyzet.


Kérdés, hogy mire számítsak, ha csak munkaidőben vagyok hajlandó tanulni/dolgozni, otthon semmiképp nem fejlesztem magamat.


Keressek mást, vagy így is lehet belőlem egy középszerű informatikus és meg tudok élni belőle?


2020. jún. 29. 12:21
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
54%
Nem klell aggódnod, a fejlesztők zöme csak munkaidőben hajlandó képezni magát, legalábbis a munkájával összefüggésben.
2020. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Derwer ***** válasza:
56%

Ember, rrősen rossz szakmát választottál, ha nem akarsz tabulni már.


No de igyekszem jó szándékkal hozzáállni, és feltételezem, hogy csak az iskolai rendszerű tanulást untad meg, és a munka során való fejlődés menni fog. Ha ez így van, nincs baj. Ha ez nincs így, akkor szép lassan egyre inkább lecsúszol majd.

Mármint ha eljutsz valameddig, mert az iskolai tudás az max alapoknak jó, egyébként nagyon harmatos.


Én anno örültem, hogy vége az iskolának, hogy nincs több ZH, vizsga satöbbi, stresszeltem rajtuk sokat.

De azóta is 2-3 évente csinálok valamilyen vizsgát, tanulok újat. (CISCO berkekben 3évente lejár a tanusítványom, így vizsgázni kell ha aktív certeket akar az ember. Ez nem kötelező, de nekem pl fontos)

2020. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
14%

"Kérdés, hogy mire számítsak, ha csak munkaidőben vagyok hajlandó tanulni/dolgozni, otthon semmiképp nem fejlesztem magamat."


Semmi jóra.

Bár nem ismerem a tudásod, de juniorként rengeteget kell foglalkoznod vele a szabadidődben is és gyakorolni, később nyilván ez más lesz, de az elején húzós.

2020. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
60%
Itthon simán meg tudsz élni így is belőle, a munkahelyek számához képest elenyészően kicsi a valóban kompetens fejlesztők aránya.
2020. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
16%
Középszerű biztos lehetsz. Kérdés, az kinek kell...
2020. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
7%

"Középszerű biztos lehetsz. Kérdés, az kinek kell..."


Igen, ez itt a kérdés, hogy ő egyedül, középszerűként kelleni fog-e valakinek? Mert aki ma pályán van, az mind-mind jobb nála. Középszerű egy sincs. De most legalább lesz egy olyan is.

2020. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Elég csak szétnézni, hogy mennyi kódmajom dolgozik itthon a nagyobb cégeknél is.
2020. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell otthon foglalkozni vele. A munkát se kell hazavinni. Otthon pihenni kell, sportolni, lazítani, a családdal lenni. Majd munkaidőben lehet olvashatni és képezni magad. Ha olyan a cég úgy is elküld képzésekre, konferenciákra...stb. :)
2020. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennyire utálod az egészed, hogy fel sem merül, hogy a szabadidődben foglalkozz vele, akkor csak szívás lesz, pláne a kőkorszaki tudással a fejedben, amit az egyetemen lenyomtak.
2020. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
44%
Legfeljebb a közszférában, ott viszont annyit fogsz keresni, mint a versenyszférában egy takarítónő. Az egyetem gyakorlatilag nulla hasznos tudást ad, azt magadtól kell összeszedned.
2020. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!