Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóknál alap, hogy már...

Programozóknál alap, hogy már kezdőként is rugalmas a munkaidő?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mivel most egy tanfolyamra járok, amit, ha elvégzek, szeretnék munkába állni.

Emellett jelentkeznék egyetemre is szeptembertől, esti képzésre, ahol délután 4-től kezdődnek az órák (általában heti 2x).

Annak viszont nincs értelme, hogy most jelentkezek, aztán meg munkahelyről nem fognak elengedni.

Tudom, hogy ez egyedi, meg attól függ, meg minden, de mi a bevett gyakorlat ilyen esetben?



2019. febr. 4. 04:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Kiegészítő infók:

1. Most feb 15-ig kell eldöntenem.

2. Már van egy diplomám, csak nem informatikai jellegű. (Emiatt a cég talán kevésbé lesz érdekelt, inkább nekem fontos, hogy meglegyenek a kellő alapok.)

3. Konkrétumokat várnék, nem általánosságokat. Olyanoktól akik IT-s cégnél dolgoznak, és van rálátásuk.

Köszi előre is! :)

2019. febr. 4. 04:28
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Szólni kell a cégnél, hogy mizu, beleírni a szerződésbe és kész.

Ilyen tekintetben rugalmasak szoktak lenni a munkaidővel.

De olyanban is hogy nem 4ig tart a munka, hanem sokkal tovább és """"majd valamikor lecsúsztatják"""".

2019. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rugalmas munkaidő ált kétoldalú: ha sok a munka elvárják, hogy tovább maradj, cserébe ezt valamikor lecsúsztathatod, vagy ha neked valami közbejön rugalmasan kezelik. De azt hogy minden nap lelépsz fél 4kor a legtöbb helyen valsz nem tolerálják.
2019. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: Heti kétszer kellene 3-kor lelépni. Ezzel mondjuk kiesik 6 óra, amit a maradék három napra elosztva tudnék pótolni.
2019. febr. 4. 10:43
 5/7 nemaRendőrség ***** válasza:

2*1==6

????

2019. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem 9-től 17-ig van a munkaidő, csak ezt nem írta le...

Kérdező: 6 óra az nem sok, alapból ha pl. bejársz 8-ra 9 helyett aznap vagy akár minden nap, máris sokkal kevesebbet kell lecsúsztass.

Ez elméletben nem vészes, de gyakorlatban meg ott lesznek a vizsgaidőszakok is, az meg még több alkudozás a céggel meg állandó csúsztatgatás, alsó hangon 3 évig.

Kérdés, hogy megéri-e nekik ezt tolerálni meg valakinek vezetni, ellenőrizni, hogy ledolgozod-e az óráid. Cégfüggő, rá kell kérdezni.

2019. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös: Úgy számoltam igen, hogy az alap munkaidő 9-17, de ebédszünet / kávé / mosdó / gerincátmozgatás szünetek kitesznek egy órát, és rendes vagyok, bennmaradok 6-ig. :) Tegyük fel, hogy 3-kor kell eljönnöm, hogy 4-re beérjek (ez nyílván attól függ, milyen messze lesz egymástól a munkahely és a suli), így jött ki a 6 óra. Ha 8-ra megyek, akkor már csak 4.

Egyébként matekos diplomám van. Csak sajnos a programozás, amit ott tanultunk, az a 0-hoz közelít, ezért iratkoztam be, egyelőre, JAVA képzésre.

2019. febr. 4. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!