Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi szükséges a Phyton programo...

Mi szükséges a Phyton programozáshoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak különböző féle progrmozási nyelvek és én a phytont választottam. Hobbiként szeretném ezt a dolgot űzni, de mikor nézek ilyen kezdőknek szóló videókat, segédanyagokat, akkor mindig csak ilyen számolást mutat meg ilyesmi. Nem tudom, én nagyon sietni akarok, mert én szeretnék ilyen alap programokat írni, nem hogy mennyi 2+2, mert utálom a mateket. Tudom, hogy a programozásnak van ilyen matematikai része is, de engem az nem érdekel, mert nem számolni akarok tudni, hanem programozni, ha értitek. Köszi a választ előre is.

2020. jún. 29. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Pedig kell a matek. LOGIKAI MATEMATIKA. :). Anélkül nem fog menni.
2020. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Maga a matek nem kell a programozáshoz (néhány speciális területet leszámítva), viszont mindkettőhöz logikus gondolkodás szükséges. Ha matekból nem vagy jó, akkor valószínűleg a programozás sem fog menni.

Ezen kívül szükséges még hozzá angoltudás és Google.

2020. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Az alapokat az egyszerűbb művelettekkel érdemes kezdeni, mert úgy fog fokról fokra felépülni a tudásod. Viszont ha kihagyod az alapvető dolgokat, akkor az összetettet sem fogod érteni, mert azokra épül a többi. A programozás nem arról szól, hogy minden lehetséges parancs fent van a neten, és ki kell lesni a tutorialokból, hanem megtanítják neked, hogy az adott funkció mire való, majd te kitalálod magadnak hogy milyen feladatba építed bele.


Vagy szerinted egy program mit csinál? Műveleteket végez, többek között matematikai műveleteket.

2020. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

"Mi szükséges a Phyton programozáshoz?"

Egy jó jegyzet, könyv vagy oktatóvideó. Például BME-s egyetemi jegyzet: [link]


"Nem tudom, én nagyon sietni akarok, mert én szeretnék ilyen alap programokat írni..."

A tanulás egy lassú folyamat, ezt vagy elfogadod vagy nem. Legyél türelmes eljön az idő mikor komolyabb szoftvereket is fogsz tudni csinálni. Csak erős alapra lehet várat építeni...

2020. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél leprogramozni?
2020. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért "matek" van az elején, mert ezen keresztül a legegyszerűbb bemutatni a programozás alapjait, alapötleteit, alapfogalmait. Például egy faktoriális számító függvény tökéletes a rekurzió bemutatására. Ebben még nincs semmi mély matematika. Bizonyos programozási ágakhoz (pl. számítógépes grafika) az is kell, de ez még nem az, köze sincs hozzá sok.


Ahhoz, hogy bonyolultabb programokat tudj írni, először egyszerűeket kell. Nem muszáj pont ilyen butuska matematikai függvényeket, csak a legtöbb oktatási anyag ilyeneket használ. Ha ennyire zavar, akkor megpróbálhatsz másmilyet keresni, de szerintem nem lesz egyszerű.

2020. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. :) Ötödik válaszoló, igazából nem tudom, pl. arra gondoltam, hogy mondjuk egy adott informatív jelegű oldalról mondjuk a programom szedje ki azokat az információkat (töltse le), amiket amúgy is egész nap nézek, és így megkönnyítené a dolgom. :) Ez szerintem nem hangzik nagyon bonyolultnak. :)
2020. jún. 29. 14:05
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

"Mi szükséges a Phyton programozáshoz?"

Türelem! :)

"mindig csak ilyen számolást mutat meg ilyesmi"

Az egy dolog, hogy mutatja, de meg tudsz-e egy olyat csinálni fejből, egyedül? Ha igen, akkor lépj tovább, de mindig csak egy kis szintet. Hidd el, az a rutin, mikor ilyen primkó programocskákat fejből(!) megírsz, az sokat fog jelenteni később.

2020. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
7: ez egész jó cél, de rá fogsz jönni, hogy nem olyan egyszerű, mert amint változik amint az információ struktúrája megváltozik fejreállhat az egész.
2020. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


A 2+2 típusú oktatóanyagokat nem úszod meg, mert az operátorok hozzátartoznak a nyelvhez. Én értem, hogy nem szereti valaki a matekot, de pl. két dátum különbségét ki kell számolni, ahhoz érdemes azért tudni, hogy a nyelven belül ez hogyan valósítható meg.

2020. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!