Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi szükséges a Phyton programo...

Mi szükséges a Phyton programozáshoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak különböző féle progrmozási nyelvek és én a phytont választottam. Hobbiként szeretném ezt a dolgot űzni, de mikor nézek ilyen kezdőknek szóló videókat, segédanyagokat, akkor mindig csak ilyen számolást mutat meg ilyesmi. Nem tudom, én nagyon sietni akarok, mert én szeretnék ilyen alap programokat írni, nem hogy mennyi 2+2, mert utálom a mateket. Tudom, hogy a programozásnak van ilyen matematikai része is, de engem az nem érdekel, mert nem számolni akarok tudni, hanem programozni, ha értitek. Köszi a választ előre is.

2020. jún. 29. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

"egy adott informatív jelegű oldalról mondjuk a programom szedje ki azokat az információkat (töltse le), amiket amúgy is egész nap nézek"


Nem rossz cél, bár nem biztos, hogy könnyű a feladat. Én csináltam ilyesmiket, például tavaly folyamatosan letöltöttem programmal az OMSZ napi pollenadatait, hogy utána összevethessem az allergiám alakulásával. Ilyesmire gondolsz?


Mert ha folyószövegből akarsz információt kinyerni, az már elég advanced dolog, és inkább kutatás tárgya, mint olyan alkalmazás, amit egy kezdő a jövő hétre megír (meg ahhoz kelleni fog durvább matek).


Előbbi esetben azt javaslom, hogy miután az alapokkal tisztában vagy (alap szintaxis, for, while, if, típusok mint string, int, float, list, dictionary), próbálj ehhez hasonló problémával foglalkozó pythonos kérdéseket-válaszokat keresni a stackoverflow-n. Szerintem ez így hatékonyabb lesz, mintha az általános célú kurzust követed (amit most csinálsz gondolom). Persze ha az alap kurzust is élvezni fogod addigra, mert végére érsz a butuska matematikai függvényeknek, akkor végigmehetsz rajta először, a stabil alapok is hasznosak.

2020. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Uh, értem köszönöm, sokat segítettetek. :) 11 Amúgy igen ilyesmire gondoltam. :)
2020. jún. 29. 17:29
 13/17 anonim ***** válasza:
32%

"logikai matematika"


anyám, hogy ezt valaki le bírja írni...

2020. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
A konkret feladat kapcsan ajanlom az altalanos Pythonos tutorial utan a requests es a beautifulsoup modulok leirasat (vagy tutorialjat). Tobb ilyen programot irtam mar, eleg jol lehet hasznalni ezeket. Ja, es - ahogy mar emlitettek - keszulj fel ra, hogy soha nem lesz "kesz", mert idonkent valtoztatnak az oldalon, es akkor utana kell huzni a te kododat.
2020. júl. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Gép
2020. júl. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"egy adott informatív jelegű oldalról mondjuk a programom szedje ki azokat az információkat (töltse le), amiket amúgy is egész nap nézek"

Ezek jó feladatok, én is ilyesmikkel kezdtem a programozást az elején. És az egy teljesen valid és járható útja a programozás elsajátításának, ha probléma orientáltan haladsz előre ahelyett, hogy egy adott könyvet vagy kurzust csinálnál végig. Nem lesz könnyebb a tanulás, ígyis-úgyis meg kell tanulni a dolgokat, de könnyebb a motivációt fenntartani, ha a kezdeti problémán tudsz dolgozni.


Az a lényeg, hogy okosan le kell bontani a feladatot olyan kis lépésekre, amihez már könnyű megtalálni a megfelelő segítséget.

1 - hogyan tölts le weboldalt python segítségével (requests)? Szükséges-e ehhez bejelentkezni? Kellenek-e sütik? Kell-e böngészőt kamuzni az oldal letöltésekor?

2 - egy oldalt kell letölteni vagy sokat (ciklusok)?

3 - A letöltött html-ből hogyan tudsz adatokat kinyerni? (beautifulsoup, regular expression) Szabályos-e a letöltött html egyátalán?

4 - Milyen adatokat akarsz tárolni és hogyan? Szöveg? Táblázat esetleg idősor (pandas)? Képek? Akarsz esetleg összefüggő táblázatokat/adatbázist építeni a letöltött adatokból (sqlite)?


Az a lényeg, hogy minden problémát megoldottak már előtted, csak tudni kell megtalálni hozzá a megoldást, ami úgy fog sikerülni, ha megtalálod az az elemi lépést ahol megakad a fejlesztés. Ezt is gyakorolni kell.

2020. júl. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a hasznos válaszokat. :)
2020. júl. 11. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!