Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy programozó nem tanul...

Ha egy programozó nem tanul szabadidejében, akkor a munkája egyhangúvá, monotonná válik? Esetleg ki is esik a szakmából?

Figyelt kérdés
Ha a programozó szabadidejében pihen, akkor mi fog történni? Akkor lesz ilyen coding monkey? És az mit takar? 5, 10, 15 év múlva olyan unalmas lesz a munkája, mint az irodai adatrögzítés? Vagy akár ki is esik a szakmából?
2020. júl. 19. 20:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Én inkább úgy mondanám, hogy kiárazódik a piacról. Tegyük fel valaki tök jó valamiből, magas fizetést kap. Az adott technológia már nem lesz olyan menő, nem indulnak benne új projektek, egy másik technológia lesz felkapott.


Ha az ember nem képzi magát, akkor a cég nem biztos hogy megtartja őt, a következő cégnél meg nem biztos hogy ki tud alkudni ugyanolyan fizetést magának.

2020. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
2%
Volt már sok ilyen kérdés, olvasd végig azokat a válaszokat és ne tegyél fel újabb kérdést, amely ugyanarra vonatkozik. Kezd már kicsit idegesítő lenni. Persze mondhatod, hogy akkor minek jöttem ide kommentelni. Azért, hogy a többi kérdést olvasgasd. ;)
2020. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Megosztóak nagyon a válaszok és pont a fenti kérdésekre nem kapok választ.

Nekem munka terén 1 célom van: 6 órában, minél több home office-szal csinálni valamit, ami érdekes, nem annyira monoton. Munkaidőn kívül meg annyira elfeledkezni róla, hogy ha kérdezik, mi a foglalkozásom, akkor gondolkozni kelljen rajta.

2020. júl. 19. 20:17
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem munka terén 1 célom van: 6 órában, minél több home office-szal csinálni valamit, ami érdekes, nem annyira monoton. Munkaidőn kívül meg annyira elfeledkezni róla, hogy ha kérdezik, mi a foglalkozásom, akkor gondolkozni kelljen rajta"


Sok ilyen fejlesztő van, nekem is van munkatársam, aki bejön 8-ra, ha adnak neki munkát, akkor csinálja, ha nem, akkor youtube videókat néz, aztán 15:59-kor elkezd készülődni, haza megy és másnap reggelig nem is gondol a programozásra.

Nyilván nem fogsz komolyabb karriert befutni meg nem lesz milliós fizetésed, de ha nincsenek ilyen ambícióid, akkor simán el lehet így lébecolni pár százezer forintért.

2020. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

1


És ha alacsonyabb fizetéssel vállalná, felveszik?


De tényleg úgy néz ki, hogy kvázi kiadják egy új technológia megtanulását otthonra? Mert ez akkor a középkori rabszolgaságnál is rosszabb.

2020. júl. 19. 20:37
 6/30 A kérdező kommentje:

4


De unalmassá válik? Vagy hogy kell elképzelnem?


Amúgy ha nincs munka, mégis mit kellene csinálnia? :(

2020. júl. 19. 20:38
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt azért másként fogalmaznám.

A világ itt sem fekete-fehér. Fontos az önfejlesztés, de ezt nem feltétlenül úgy kell elképzelni, hogy na, akkor most hazamegyek, és 4 órát görnyedek a könyv fölött. Ha valami érdekel, akkor utánanézek. Ha olvasok egy szakmai cikket, mondjuk a kedvenc programozási nyelvem újabb verzióinak újdonságairól, vagy egy új IDE-ről, akkor ha érdekel, megnézem. Ezt nem kell szigorúan betáblázni, időrendbe foglalni, hogy ettől eddig. Sőt, ha lazább a munkád, akkor még munkakörzi pihenőben is utánanézhetsz annak, ami érdekel.

Hogy unalmassá válik a munka, ha nem tanulsz? Semmi összefüggés a kettő között. Nem a munka fog unalmassá válni, hanem a te tudásod és képességeid fognak a kor technikáitól elmaradni. (Bár ez függ attól is, hogy milyen területen dolgozol.) Olyan ez, mint az a fejlesztő, aki 5 éve még FoxProban volt csak hajlandó fejleszteni, mert "ő ezt tanulta".


"Munkaidőn kívül meg annyira elfeledkezni róla, hogy ha kérdezik, mi a foglalkozásom, akkor gondolkozni kelljen rajta."

Na, ez a hozzáállás viszont hosszabb távon bukáshoz vezet. Sőt, nem is biztos, hogy hosszabb táv kell hozzá.

Vannak olyan szakmák, amikhez nem elég "letudni a 8 órát" (esetedben 6-ot), hanem szükséges, hogy érdekeljen, az életed része legyen. Nyilván ezen vágyadban volt némi költői túlzás, de aki ennyire elfelejti a munkáját, az azt jelenti, hogy nem is érdekli igazán. Ez pedig egyenlő a lassú kimúlással.

2020. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Pici költői túlzás valóban volt, de csak kicsi...


Miért nem lehet munkaidőben megtanulni a bevezetendő új technológiát?

2020. júl. 19. 20:44
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

"De tényleg úgy néz ki, hogy kvázi kiadják egy új technológia megtanulását otthonra? Mert ez akkor a középkori rabszolgaságnál is rosszabb."


Oké, én csak mellékesen, egyéni vállalkozóként vállalok fejlesztői munkát, főállásban rendszergazda vagyok. De eddig még egyszer sem fordult elő, hogy noszogatni kelljen valamilyen technológia elsajátítását. Sem a fő-, sem a mellékállásomban. Általában mire szóba kerül, addigra már rég elsajátítottam, vagy legalábbis szereztem benne némi gyakorlatot. Van, hogy én dobom be, hogy "ezzel a technológiával ezt hamarabb meg tudom csinálni".

Jobb helyeken pedig nem házi feladatnak adják fel, hanem megmondják, hogy most akkor holt idődben ezt nézegesd.

A rabszolgaság meg nem itt kezdődik. Egyelőre mondhatod azt, hogy te ezt nem csinálod. A rabszolga nem mondhatja, hogy más földesúrhoz költözik. Napi 8 (kényesebbek 6) órát dolgoznak. A rabszolga reggeltől estig. Kapsz érte pénzt, nem is keveset. A rabszolga nem. Soroljam még a különbségeket?


De összességében szerintem ez a szakma nem való neked.

2020. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Tudsz egyáltalán programozni?

Ha igen, milyen szinten?

2020. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!