Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok fejlesztő azért keres...

Sok fejlesztő azért keres akár 10+ év tapasztalattal is ilyen 6-700 nettó körül mert ennyit lehet elérni ha nem képzi magát az ember munkán kívül?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, a kompetencia hiánya az oka.
Rosszul választanak munkahelyet vagy nem váltanak elég gyakran.
Egyszerűen csak nem akarnak több pénzt keresni.
Más oka van, leírom.
15 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
81%

Az igazán jól fizető cégeknél azért komolyabban megválogatják, hogy kit vesznek fel.

Azért jellemző 4-5 interjú kör (általában tetszőleges nyelven), hogy kiszűrjék a droidokat.


Illetve abban is lehet igazság, hogy sokaknak elég ez az összeg.

Már ilyen fizuból is el lehet járni külföldre nyaralgatni, 2-3 évente kocsit váltani stb. és csak be kell járniuk hozzá megcsinálni a begyakorolt, jól megszokott munkájukat. Végülis érthető ez is.

2020. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
88%

Azért ne állítsunk már be egy félmillió feletti fizetést úgy, mintha minimálbér lenne...

A tény az, hogy 100-200 ezerből már fenn lehet tartani egy háztartást. Még akkor is, ha az mondjuk albérlet. + százezerből már egész kényelmesen lehet élni. Vegyünk hozzá még százezret, amiből már 2-3 gyerekre is kényelmesen jutna. Emellett marad még 2-300 ezer "felesleg" havonta, és még az esetleges házastárs keresetét nem számoltam bele. Halkan jegyzem meg, hogy meglehetősen kényelmes számokkal számoltam, ennél kevesebből is ki lehet jönni mindenféle nyomorgás nélkül.

Miért kéne erőlködni az embernek akkor, amikor jól keres, és jól él? Az eszetlen pénzhajhászásnak nincs sok értelme. Az pedig egyáltalán nem mindegy, hogy az ember mennyire érzi magát komfortosan. Amikor az ember már kényelmesen megél, akkor az anyagi javak helyett egyre inkább felértékelődik a boldogságnak, kiegyensúlyozottságnak, kényelemnek a szerepe. Többet ér egy feszültségektől mentes, kellemes munkahely, ahol szeret naponta 8 (vagy akár több) órát dolgozni, mint az a pénz, amire érdemben úgysem lenne már szüksége.

2020. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
2%

Szegény, nem képezi magát, és CSAK nettó 700-at keres, miközben az átlag paraszt szemét kiszúrják 100-120-szal...


Hát képezze magát, meg menjen el Lőrinc segget nyalni.

2020. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:

A kérdés kifejezetten fejlesztőkhöz irányul, fejlesztői fizetésekkel kapcsolatban. Ezt a kérdésben és a kulcsszavaknál is igyekeztem kihangsúlyozni.

Egy szóval nem mondtam, hogy ez kevés fizetés lenne, de tény, hogy ebben a szakmában egyáltalán nem számít kiemelkedőnek, lehet jóval többet is keresni.

Nyilván szomorú, hogy mellette pl. egy tanár 150-et keres, de semmi köze a kérdéshez.

2020. júl. 17. 09:57
 5/67 anonim ***** válasza:
77%
A fizetések régiónként eltérnek, 6-700 ezer egyáltalán nem kevés egy hazai fejlesztőnek. Ennek semmi köze a szakmához, ha még keletebbre mész egyre kevesebbet keres mindenki ugyanazzal a munkával, amíg el nem érsz japánig. Vagy mit gondoltál, hogy azért mennek ki pl angliába mosogatni mert mert nincs jobb dolguk? A kérdésedhez kizárólag a hazai gazdasági helyzetnek van köze, a szakmától teljesen független.
2020. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
58%

#5 én Miskolcon ismerek első kézből olyan céget, amelyik megadja ugyanazt a fizut a miskolci irodában dolgozó fejlesztőinek, mint a pestiben dolgozóknak.

De az ETEO pl. (csak, hogy konkrétumot is mondjak) német cég, Magyarországon csak miskolci irodával, nagyságrendben szintén pesti fizuval.

Illetve van rengeteg távmunka lehetőség is (a COVID óta még több), akár hazai irodával rendelkező cégnél is teljesen publikus bérsávokkal (lásd Vacuumlabs).


Itt max az keres kevesebbet a pesti átlaghoz képest, aki nem akar többet, vagy nem elég jó hozzá, hogy többet keressen.

2020. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
27%

"Egy szóval nem mondtam, hogy ez kevés fizetés lenne, de tény, hogy ebben a szakmában egyáltalán nem számít kiemelkedőnek, lehet jóval többet is keresni.


Nyilván szomorú, hogy mellette pl. egy tanár 150-et keres, de semmi köze a kérdéshez."


Nyilván lehet, ha 40 éve az Adobe top fejlesztője vagy, de nem kéne elmenni amellett, hogy egy kezdő programozó se kap 120-nál többet. Attól még, hogy nem a politika rovatban vagyunk, nem kéne, hogy az egész arról szóljon, hogy kinek mekkora e-farka van.

2020. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

Igen, ez meg a másik, hogy remote pozícióban már kisebb külföldi cégeknél is van elég jó a fizetés a magyar bérekhez képest és onnan dolgozol ahonnan akarsz.

Stackoverflow-n most is van hirdetve 500+ remote pozíció, de LinkedIn-en is találni sokat.

Illetve úgy tudom a vírus óta több magyarországi cég is tervezi a távmunka lehetőség vírus utáni megtartását, pl. LogMeIn vagy Evosoft.

Ez a régiónkénti eltérő fizetés 10 éve még talán releváns volt ebben a szakmában.

2020. júl. 17. 11:29
 9/67 A kérdező kommentje:

"Nyilván lehet, ha 40 éve az Adobe top fejlesztője vagy, de nem kéne elmenni amellett, hogy egy kezdő programozó se kap 120-nál többet"


Eddig nem tudtam eldönteni, hogy csak trollkodsz-e :)

2020. júl. 17. 11:30
 10/67 anonim ***** válasza:
86%

#7 te hol élsz? 120-nál egy debreceni diák többet keres iskolaszövetkezeten keresztül.

[link]

2020. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!