Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a minimum...

Miért nem működik a minimum kiválasztás?

Figyelt kérdés

Itt a kódom: [link]

Ha előre feltöltöm a tömböt, tehát ha nem a felhasználótól kérek be és nem is random elemmel töltöm fel akkor akkor működik, de így valahogy nem akar működni. A maximumkeresés viszont működik. Viszonylag kezdő vagyok, még van mit gyakorolnom a tömbök terén de most ötletem sincs mi nem működik.



2020. júl. 31. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Beállítod 0-ra a min-t már mielőtt bekérnéd a számokat.

Annál nyilván nem lesz kisebb egyik pozitív szám sem.

2020. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban rossz helyen állítottam be. Most már működik.
2020. júl. 31. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Minek két ciklusban csinálni?
2020. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3: Az elsőbe inputról beolvassa. A második meg a minimum/maximum kiválasztás algoritmus. De magának az algoritmusnak érdemesebb egy függvényt csinálni, amibe átadod a tömböt. Szebben néz ki. :).
2020. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
És az input beolvasa közben miért ne lehetne a min/max-ot is keresni? Sőt, tömbre sincs szükség ha csak a min/max-ot keresi. :D
2020. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4, tudom mit csinál csak nem értem minek két ciklus ehhez.

[link]

2020. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem értem minek engem leszavazni, csak segíteni próbálok. (#3, #5, #6)
2020. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Na ja. De mit csinálsz, ha egy másik tömböt adok át, amit nem bekérek? ;). Akkor már ez az algoritmus nem működik. Algoritmuson belül nem kérünk be számokat csak átadunk neki. Ne így tanulja meg, ahogy Te írod. Ezért pontoznak le mások

Ez egy nagyon rossz módszer

Azért írtam mellékesen, hogy függvényt csináljon. ;).

2020. aug. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jól halad a kérdező a tanulással. Ne vezesd félre

Egy minimum és maximum kiválasztás egy algoritmus. Amit bármilyen adathalmazon alkalmazhatsz. Ha Te most a cikluson belül kérsz be számokat akkor ez már nem a minimum/maximum kiválasztás algoritmusa. ;).

2020. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyetemeken van olyan kurzus, hogy Algoritmusok vagy Algoritmusok és Problémaosztályok. Ott nagyon szépen elmondják a dolgokat. Gondolom neked még ilyen nem volt. :)
2020. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!