Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a minimum...

Miért nem működik a minimum kiválasztás?

Figyelt kérdés

Itt a kódom: [link]

Ha előre feltöltöm a tömböt, tehát ha nem a felhasználótól kérek be és nem is random elemmel töltöm fel akkor akkor működik, de így valahogy nem akar működni. A maximumkeresés viszont működik. Viszonylag kezdő vagyok, még van mit gyakorolnom a tömbök terén de most ötletem sincs mi nem működik.



2020. júl. 31. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Na de mit csinálsz ha egy másik tömböt adok át amit nem kérek?"

Nem ez volt a feladat így nem tök mindegy?


"Ha Te most a cikluson belül kérsz be számokat akkor ez már nem a minimum/maximum kiválasztás algoritmusa."


Ja majd pont te mondod meg hogy mi egy min/max kereső algoritmus mi nem. Engem totál nem érdekel mi a hivatalos algoritmus, sosem seggeltem be ezeket. Az eredmény jó, azt kész. Ha más lenne a feladat, ahol függvényt kell írni ami egy tömbben megkeresi a min/maxot akkor nyilván nem lenne jó. Minek túlkomplikálni. A TRY elv betartására szerintem ha egy kezdő odafigyel, nem fog a karára vállni.


"Egyetemeken van olyan kurzus, hogy Algoritmusok vagy Algoritmusok és Problémaosztályok"


Most hogy a francba jönnek ide a problémaosztalyok??? Ez csak egy szaros lineáris keresés egy változata, minden hulye tudja hogy P beli. (És be van bizonyítva, hogy O(n-1)-nel jobb futasideju algoritmus nem letezik a min/max keresésre egy rendezetlen vektorban.)

Tök jó hogy egyszer olvastál a problémaosztalyokrol, de nem fogsz okosabbnak tűnni ha leírod a szót. :)

2020. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
DRY elv*** (bocsi)
2020. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az eredmény jó, azt kész."


Hát azért ez így nem igaz. :)

2020. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!