Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kellene elindulni...

Hogyan kellene elindulni szoftvertesztelő irányba?

Figyelt kérdés

-okj képzések

-online tanulás


mennyire nehéz bekerülni 30 plusszosan gépészetről átváltva erre a területre


2020. aug. 5. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Gépészetről átálva ne szoftvertesztelő akarj lenni, hanem fejlesztő, speciális területen, ahol a gépészmérnöki ismereteidet is kamatoztathatod. Sokkal többet fogsz keresni, sokkal több mindenre leszel képes. Az OKJ-s szoftvertesztelők sehová sem kellenek, semmit sem érsz el vele. Ha bootcampben tanulsz szoftvertesztelést akkor is nagyon gagyi munkát fogsz végezni nagyon kevés pénzért (sokkal többet keresnél alapból gépészmérnökként).
2020. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi gépész technikus akkor nem voltam egyértelmű
2020. aug. 5. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja értem. És, hogy hogy nem gépészeti irányba mész tovább? :) Az is elég jó. Bár ez nem az én dolgom, úgyhogy mindegy. Viszont akkor se OKJ-t ajánlanék, annál még a Bootcampek is gyakorlatiasabbak.
2020. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eü problémák miatt nem tudok itt dolgozni sajnos.
2020. aug. 5. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetem miért nem jöhet szóba?
2020. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni az ELTE felsőoktatási szakképzését. Két éves, és lényegében a programtervező informatikus alapszakból vannak benne a gyakorlati tárgyak. A papír minősége valahol az OKJ és BSc között van.

Több előnye is van:

- államilag támogatott,

- ennél tudományosabb képzést nem kapsz ezen a szinten,

- ha később úgy gondolnád, hogy szeretnél BSc-zni, akkor elfogadják ezeket a tárgyakat (az alapképzés felét így kilőtted),

- (ebben nem vagyok biztos, de) van kötelező szakmai gyakorlat, amivel szinte garantáltan találsz munkát, és van lehetőséged bizonyítani, így ottmaradni a cégnél (nincs ennél könnyebb módja a munkaszerzésnek).


Én egyelőre úgy látom a piacot, hogy egyik cég sem engedheti meg magának azt a luxust, hogy csak azért ne vegyen fel valakit, mert idősebben képezte át magát. Így sincs elég fejlesztő. De javaslom, hogy kezdd online tanulással, hogy beleláss mennyire érdekel ez a terület. Ugyanis ez nem az a szakma, amit lehet kizárólag munkaként végezni. Ha nem szereted, akkor vagy az idegeid vagy a munkád fog rámenni.


OKJ képzésből ha jól tudom vannak duális képzések, azok elég ígéretesnek tűnnek. Ha OKJ-t szeretnél, mindenképp egy ilyet válassz.

2020. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Persze nincs elég fejlesztő. Jó fejlesztő nincsen. Hiába vesz fel 10 fejlesztőt akik nem fogják tudni megoldani azt amit kell. Inkább a 10 fejlesztő árát odaadja egy jó fejlesztőnek. Ezért keresnek a jó fejlesztők nagyon durva pénzeket, főleg külföldön. Amikor az évvégi 45 ezer dollár csak bonusz pénz...
2020. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!