Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak pythonnal el lehet...

Csak pythonnal el lehet helyezkedni a piacon?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet és szeretnék 1 nyelvvel foglalkozni huzamosabb ideig és a kérdésem, hogy Magyarországon (főleg Szegeden) csak Pythonnal munkába tudnék állni egy olyan 1,5-2 év tanulás után?


A miért Python kérdésekre: Top1 nyelv, használom már egy ideje bár csak az OOP-ig jutottam, tehát semmiféle libraryt nem használtam még, illetve tetszik is a syntax.


Igazából azt sem tudom, melyik irányba lenne érdemes nézelődni. Backend, A.I., M.L. mik vannak még egyáltalán? A matekos része meglenne mivel Proginfóra megyek.



2020. aug. 20. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
1,5-2 év tanulás után át tudsz állni bármelyik másik nyelve pár hét alatt, új nyelvet tanulni sosem probléma ha már tudsz programozni.
2020. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Python-t itthon inkább kiegészítő nyelvként használják más nyelvek mellett, én nem építenék kizárólag Python tudásra.

De tájékozódj, hogy Szegeden mennyire keresett a Python fejlesztő.

Nézz szét az álláshirdetések között, menj el állásbörzére, kérdezd meg ismerőseidet stb.

2020. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Persze, de most azért tanuljam 1,5-2 évig hogy aztán könnyebb legyen megtanulni egy másikat?
2020. aug. 20. 21:37
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem nyelvet tanulsz, hanem programozni, ebben elpocsékolt idő nincs akkor sem ha az életben nem használod a pythont semmire a tanulás után.
2020. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Ha olyan nyelvet tanul, amivel nem tud elhelyezkedni, akkor meg kell tanulnia egy másikat, amivel el tud. Ha a másikat 1 perc alatt tanulja meg, akkor is 1 perccel később tud elhelyezkedni, mintha eleve a másodikat tanulta volna.
2020. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%
1,5-2 év után tanulás sehogy sem fog elhelyezkedni, miről beszélünk egyáltalán.
2020. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi, nem fogsz tudni elhelyezkedni kérdező :D
2020. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor el sem kezdem tanulni, sőt még az egyetemet is lemondom.
2020. aug. 20. 22:16
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

Úgy ahogy mondod, aztán tessék sóhajtozni, hogy ennyi pénzért még a lapátot sem támasztod :D


Na de viccet félretéve: az igazi programozó ott kezdődik amikor 5+ egymástól drasztikusan eltérő programnyelven készített már mások számára hasznos programot. Miért? Azért, mert ő már valószinűleg jobban tud programozni, szemben azzal aki egy nyelvet tud jól használni. Ilyen szempontból a python zseniális választás, sok helyen keresik. Valóban kiegészítő nyelv, szóval kell majd más is, de mint mondtam, a több jobb. A szélesebb látókör jobban fog segíteni, mint plusz egy év tanulás egy másik nyelvben. Az hogy ismered hogy X problémát Y nyelven ennyire egyszerű megoldani, Z nyelven meg annyira bonyolult, akkor jobban fogsz tudni a problémának megfelelő eszközt választani. Szemben azzal, ha valakinek van egy... nem is nyelv, hanem framework ismerete, és mindent azzal akar megoldani. Csak azért mert meg lehet oldani, közel sem biztos hogy ideális választás.


Ah, de sokat írtam. Lényeg hogy tanuld csak a pythont, jó az alapnak!

2020. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"A miért Python kérdésekre: Top1 nyelv"


Azért top1 nyelv, mert annyira könnyű, hogy ezen tanulnak.

2020. aug. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!