Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak pythonnal el lehet...

Csak pythonnal el lehet helyezkedni a piacon?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet és szeretnék 1 nyelvvel foglalkozni huzamosabb ideig és a kérdésem, hogy Magyarországon (főleg Szegeden) csak Pythonnal munkába tudnék állni egy olyan 1,5-2 év tanulás után?


A miért Python kérdésekre: Top1 nyelv, használom már egy ideje bár csak az OOP-ig jutottam, tehát semmiféle libraryt nem használtam még, illetve tetszik is a syntax.


Igazából azt sem tudom, melyik irányba lenne érdemes nézelődni. Backend, A.I., M.L. mik vannak még egyáltalán? A matekos része meglenne mivel Proginfóra megyek.



2020. aug. 20. 21:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

"A könyvtárakról beszéltem. Az orvosi képfeldolgozás nem Pythonba csinálják."

De csinálják. Csinálják abban is. Mint mondtam, az intézetünkben ezen professzionális data product alapul, amiért cégek fizetnek. Tehát amit írsz az egyszerűen nem igaz.


" Komolyabb munkákat már nem tudsz vele elvégezni sajnos. :)."

Ez bullshit úgy ahogy van. Attól mert a Pythonnak vannak hátrányai, még van egy csomó olyan felhasználási terület, ahol tökéletesen megfelel production környezetben is. Attól a doktori iskolában ilyennel nem találkoztál, arról a világ többi része nem tehet.

2020. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Csxeba ***** válasza:
100%

15-ös vagyok, egy autóipari cégnél vagyok önvezető autó fejlesztésben mesterséges intelligencia szakértő.

A PyTorch, TensorFlow nem tanulókönyvtárak. Az MI 99%-a manapság mély neurális hálózatokon alapszik, azok pedig effektíve gráfok az éleken súlyokkal. Hogy te most ezeket C++-ban hajtod vagy Pythonban, teljesen lényegtelen.

Nyilván magában az autóban az icipici csippeken már nincs se C++ se Python, ott a csipre specifikus utasításokra fordulnak le ezek a hálózatok.


Nagyon jó téma és manapság nagyon felkapott.

2020. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
31%

"Nyilván magában az autóban az icipici csippeken már nincs se C++ se Python, ott a csipre specifikus utasításokra fordulnak le ezek a hálózatok."


Én nem tudom hol vagy, egyetlen egy ilyen van MO-n: Aimotive. Viszont pl a Tesla is C++ :)

2020. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Csxeba ***** válasza:
100%

Nem csak az AImotive van, a Continental-nál vagyok és a Boschnál is van AI magyarországon.


Utolsó, nem tudom, hogy mi a szándékod ezzel a stílussal de egyáltalán nem vagy építő.


Pythonban zajlik a chipre való fordításon kívül minden, a modell tanítás, az adatgenerálás, a kísérletek. Az AI cikkek 99%-a vagy PyTorch vagy TensorFlow, mindkettő Python könyvtárak.


Nyilván az autóba épített chipen nem Python interpreter van :D De míg oda eljut egy modell, addig minden Pythonban zajlik.

2020. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!