Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak pythonnal el lehet...

Csak pythonnal el lehet helyezkedni a piacon?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet és szeretnék 1 nyelvvel foglalkozni huzamosabb ideig és a kérdésem, hogy Magyarországon (főleg Szegeden) csak Pythonnal munkába tudnék állni egy olyan 1,5-2 év tanulás után?


A miért Python kérdésekre: Top1 nyelv, használom már egy ideje bár csak az OOP-ig jutottam, tehát semmiféle libraryt nem használtam még, illetve tetszik is a syntax.


Igazából azt sem tudom, melyik irányba lenne érdemes nézelődni. Backend, A.I., M.L. mik vannak még egyáltalán? A matekos része meglenne mivel Proginfóra megyek.



2020. aug. 20. 21:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

"az igazi programozó ott kezdődik amikor 5+ egymástól drasztikusan eltérő programnyelven készített már mások számára hasznos programot."

Jajj, már megint mekkora hülyeség.

2020. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
Az öreg alkoholista a 2 pipás válaszoló? Vagy ez másik?
2020. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Sok féle nyelvel el lehet helyezkedni, ez munkáltató függő. NEm lesz rossz dolog, ha megtanulsz programozni, egyszóval a java, c# python is remek választás lehet. Izlés kérdése. Ha a szorgalom nem marad el, akkor szerintem megéri a befektetett idő.
2020. aug. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
11-es, azok mondják hogy hülyeség akiknek nem kellett mentorálni még olyanokat akik nem teljesítik azt a kritériumot. Jó hangosak hogy mekkora májerek, de egy leválogatás közbeni átalakításon elbuknak. Nyelvtől függetlenül
2020. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Csxeba ***** válasza:
100%
Én mesterséges intelligenciával foglalkozom és 100%-ban Pythont használunk. Mellette persze fontos a megfelelő könyvtárak ismerete, NumPy, TensorFlow, PyTorch.
2020. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mégsem foglalkozok MI-vel, mivel ezek a könyvtárak tanulóknak jók, de valódi munkahelyi környezetben már nem aktuális. Persze, ha csak hobbi szinten csinálod akkor nem releváns a válaszom. :)
2020. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Utolsó az engem nagyon érdekel :D


Esetleg megtudhatom hogy hol dolgozol?

2020. szept. 5. 17:47
 18/24 anonim ***** válasza:

"de valódi munkahelyi környezetben már nem aktuális."

Na, még egy fogalmatlan idióta... tenyésztenek titeket itt a gyik-en?


A mi csoportunkban is van tisztán Python-ban történő ML applikáció fejlesztés. Sok-sok TB-s méretű adatszettekből prediktálunk lehetséges gyógyszercélpontokat. A munkát a világ egyik vezető gyógyszergyára és Európa vezető bioinformatikai kutatóközpontja közötti konzorcium végzi. Ugyanitt a teljes orvosbiológiai irodalmi adatbázisában ML szövegbányászat, szintén Pythonban. Ugyanebben az intézetben szintén Python alapokon orvosi képalkotó eljárásokkal készült felvételek ML alapú diagnózisán dolgoznak. Persze, nyilván mindenki fogalmatlan idióta, csak Kovács Pistike a gyakorikérdésekről tudja, hogy mi az ábra... komolyan mondom, IQ teszthez kötném az internet hozzáférést.

2020. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%
A könyvtárakról beszéltem. Az orvosi képfeldolgozás nem Pythonba csinálják. C++. Ebből doktorálok.
2020. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%
Python képfeldolgozás tekintetben addig jó, amíg tanulsz. Komolyabb munkákat már nem tudsz vele elvégezni sajnos. :).
2020. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!