Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi történik 35-40 év felett...

Mi történik 35-40 év felett egy programozóval? Aki átélte vagy átlátja ezt kérem magyarázza el.

Figyelt kérdés
23 vagyok, hónapokon belűl munkába szeretnék állni mint webprogramozó és azon töprengtem, hogy a cégekben általában 33-35 éves szokott lenni a legidősebb fejlesztő. Ez a kor felett szakmát kell váltani? Vagy (ha jó az illető) cégen belűl egy magasabb pozicióba kerűlnek ezek a fejlesztők?

2020. aug. 31. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ezek a fejlesztők elkezdenek többnyire maguknak dolgozni vállalkozóként.
2020. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ez hogy néz ki? Mármint azt nem értem honnét találnak megrendelőket. Ők ilyenkor ugymond egyszemélyes cégként működnek?
2020. aug. 31. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ennek elég egyszerű oka van, ez egy fiatal szakma.

Gondolj bele, egy 50 éves ember '70-ben született, 90 körül ment egyetemre, akkor még sokaknak számítógépe sem volt.

A szakma is sokkal kevésbé volt népszerű, egyetemekre is sokkal kevesebben kerültek be.

Nálunk amúgy van több idősebb is.

2020. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én az okkal tisztában vagyok. Az érdekel miként zajlik ez le manapság.


A példád szerintem nem teljesen jó, pont azért amit írtál is, hogy 90 körűl sokaknak számítógépe sem volt, illetve az internet is gyerekcipőben járt.

Az én generációm 97' már az internet és számítógépek világában nőttünk fel. Mondjuk ezzel lehet választ adtam magamnak.

Jelenleg nem lehet sok idősebb 35-40 év feletti fejlesztő mert ugymond új szakma. De lehet, hogy aki ma 25 évesen fejlesztő lesz. Ugymond ebben nől fel. Az elképzelhető, hogy 40 évesen is ütőképes lesz, ha fejlődik a korral.

Mondjuk az biztató, hogy nálatok dolgoznak idősebbek is.


Durva, hogy még el se kezdtem dolgozni és már azon töprengek mi lesz velem 35-40 évesen.

2020. aug. 31. 08:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért látsz kevés 40 feletti programozót, mert eleve kevés 40 feletti programozó van még, ahogy 3-as írta.

Abból a kevésből meg sokan már továbbléptek valamilyen magasabb pozícióba. A mostani team managerem pl. 14 évig fejlesztő volt.

2020. aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Én jelenleg 26 éves vagyok, szóval nem tudok neked választ adni, viszont el tudom neked mondani az eddigi karrieremet. 3 és fél éve vagyok főállásban a szakmában. Az első munkám gyakornoki volt, majd miután abszolváltam, elengedtek (sajnáltak rám nettó 250K-t). Majd új munkahelyen kezdtem junior devként, majd lettem medior másfél év elteltével, majd újabb két év elteltével ebben a hónapban lettem architect associate. Ezután a következő szint majd a delivery architect lesz valamikor.
2020. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
40 körül a programozó teste bomlásnak indul. 42 évesen kiesnek a szemei, és csak két vörösen világító kristály marad a helyén. 45 éves korára már csak egy csontváz marad - ekkor már nincs szüksége táplálékra, alvásra vagy levegőre. Beszélni továbbra is tud, de csak egy visszhangzó síri hangon.
2020. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk elég sok 40 feletti programozó van, és nagyon nagy tisztelet lengi körül őket, nem alaptalanul. Hatalmas tudásuk van, és igazi szakmai példaképek. Arról nem is beszélve, hogy kevés 30 alatti vezető pozícióban lévő ember van. Én ezen annyira nem aggódom, főleg, hogy létezik a manager irány, ahol minél több év van a hátad mögött annál nagyobb az "értéked".
2020. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat!

Kicsit azért megnyugodtam haha.

2020. szept. 3. 10:05
 10/11 anonim ***** válasza:
A négyes azért elég nagyot téved. Programozók már 1970-ben és még korábban is voltak, itt magyarországon.
2020. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!