Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Termelési folyamat megjelenítő...

Termelési folyamat megjelenítő szoftvereket mibe készítenek?

Figyelt kérdés
Amiben nem csak megjeleníti a folyamatot, hanem beavatkozhatsz a PLC-k és elektronikák működésébe grafikusan. Például növeled a hőt a gépbe, az áramfelvételt stb stb.
2020. szept. 2. 18:33
 1/6 anonim válasza:
63%

Szia!


Gyakorlatilag mindegy. Azt kell eldönteni, hogy milyen oprendszeren fut majd a program és min keresztül kommunikál. Gondolom usb-n, így mindegy is.


Ha Win, akkor én a grafikus megjelenés miatt mindenképpen a Visual Studio Community-t ajánlanám. Onnantól mehet C#, C, Foxpro, Basic ami tetszik. A Basic nagyon jó de sajnos annak támogatását meg fogják szüntetni, ezért inkább C#.


Többszálú programokat tudsz könnyen írni, eladhatod azokat, .Net-ben rengeteg kész megoldás van már, a grafikus objektumok könnyen létrehozhatók stb..

2020. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Bármiben. Látam már delphiben, visual pascalban, C, C++, python, visual basic nyelveken megírt ilyen programokat /nagyon fapados ilyen progit írtam perl scriptben is/. Ezeket összefoglaló névvel SCADA rendszereknek nevezik, ilyen névvel keress rájuk. Tényleg bármiben meg lehet írni. És általában ezek nem mindig kritikus alkalmazások, a PLC oldalt kell jól megcsinálni. Mert ott kell a biztonságot megteremteni.
2020. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ajjaj, félre értettem. Azt hittem te akarsz írni ilyet. Bocs. :-(
2020. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem és igen. :) De Köszönöm. Közbe megtaláltam én is a SCADA-t nem jutott eszembe. Ilyeneket nem tanultunk. De néztem, hogy rengeteg lib van C#, C++ és egyéb nyelvekhez is, amik használhatók, nem kell már elkészített szoftverbe összehúzogatni, hanem felhasználhatod Te is. Köszönöm a segítségeteket. Szóval nem én akarom rajzolgatni, grafikázni, hanem azok legyenek meg és használni lehessen őket. :)
2020. szept. 2. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
MS Visio
2020. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Visio csak tervezésre van. De köszönöm neked is. :)
2020. szept. 3. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!