Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Esti tagozaton el lehet...

Esti tagozaton el lehet végezni munka mellett egy mérnökinformatikus bsc-t vagy felejtős?

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

El lehet végezni, mint minden más szakot is.

De nyilván egy BME-n vagy egy OE-n nehezebb mint egy GDF-n.

Bár ennek a mérnökinfó szaknak akkor veszed a hasznát ha mellette foglalkozok vele otthon.

Programozásnak csak nagyon az alapjait fogod megkapni.

2020. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ hogy mik a te képességeid és attól, hogy milyen munka mellett akarnád elvégezni. Szellemi, fizikai? A körülmények sem közömbösek. Én mondjuk albérletből kisérletet sem tennék rá, de ezt neked kell tudnod.
2020. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Simán el lehet. Vidéki Egyetem. Könnyebb. Menj a GAMFra. Ott könnyebb a programozás. :). Viszont a Fizikára gyúrj rá, az buktató tárgy nagyon.
2020. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%

Az estivel vigyázz egyébként. Levelezőit ajánlanék inkább (hiába vidéken van, alapvetően megoldható). BÁÁÁR ott meg az a gond, hogy kb. hetente van a képzés proginfó, mérnökinfó szakok esetén, nem havonta, ahogy sok más szakon és azért így is fárasztó lehet + munkával nehezen összeegyeztethető.


Lehet, hogy inkább HOSSZABB, jobb bootcampet javasolnék.


Az esti úgy néz ki, hogy (ha mondjuk rugalmas a munkaidő a jelenlegi melóhelyeden vagy nem az, de a főnökkel letárgyaltad) amennyiben bejársz rendesen az előadásokra is, akkor reggel 7-re mehetsz be a melóhelyre, 16-ra a suliba, ahol végzel 21-kor, de a gyakorlatban sokszor 21:15-kor. Ha 3/4-1 óra az utazás, akkor kb. 6-kor indulsz otthonról, 10-re érsz haza. Kapásból nincs meg a 8 óra alvás. De mondjuk nekem átszállnom se kellett a suliból haza, mégis 21:45 előtt sohase érkeztem meg, mert ritkán jár már a járat este, stb.

Ha az előadásokra nem jársz (amiket nálunk direkt az elejére, esetleg az elejére és a végére tesznek), akkor elég mondjuk 8-ra beérned a melóra, meglesz a heti 40 óra.


Ha a munkád amúgy szellemi, már kapásból fáradtan mész be az órákra. Bár szerintem amúgy is, én egy darabig dolgoztam bolti eladóként is mellette.


Több tárgyból heti szinten beadandó, mini zh-k, évfolyam zh-k, csoportzh-k rendszeresen, van, amit megéri hétről-hétre átfutni. Nagyobb beadandók bizonyos tárgyakból 3-4-5 darab is. Egy elég komoly, de a többire is rámegy 1,5 nap, ha még nem vagy programozó.



Azért meggondolandó, mert azt hallani, hogy a tananyag és a beadnadók önmagukban nem adnak piacképes tudást és akkor hobbiprojektezgethetsz... Nyáron vagy valamelyik éjjel...



Sok csoporttársam már programozóként dolgozik, akár 5+ éve, vagy már jártak matekos jellegű szakra, akár el is fogadtattak sok matekot, nos, ők azt állítják, nem olyan nehéz.

Én minimálisan tanultam matekot és a programozás-tudásom is gyenge junior szint, így nekem igen nehéz ez a szak.


Általában heti 3 napon van tanítás.



Ez nem mérnökinfó szak, de gondolom azt is hasonló "érzés", "tapasztalat" lehet csinálni...

2020. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Esti tagozat csak az OE-n van. Amúgy persze hogy ellehet végezni, azért esti mert az órarendet úgy állítják össze hogy délelőtt tudj dolgozni. Persze melós dolog lesz (még munka nélkül is az), de meg lehet csinálni, persze.
2020. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!