Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek lenne olyan kezdő...

Szerintetek lenne olyan kezdő startup/akármilyen cég aki ebbe belemenne? Érdemes megkeresni őket vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja vágtam bele aktívan a programozásba(egyelőre Python) és egyre inkább érzem, hogy ez az amivel foglalkozni szeretnék a későbbiekben. Most munka mellett amennyit csak tudok tanulok, átlag napi(5-6 órát), metrón füzetbe is írok kódokat, telefonról olvasom az anyagot stb. JAVA irányába szeretnék majd menni, érdekel a backend és frontend fejlesztés is, szóval még nem tudom hogy pontosan mire akarok "szakosodni". Arra gondoltam, hogy ha szeptemberre sikerül odáig felküzdenem magam, írnék néhány cégnek, hogy van-e lehetőség gyakornokoskodni náluk, akár fizetés nélkül, heti pár nap, vagy csak egybefüggően néhány hétig. Szeretnék látni "igazi" projekteket, megnézni, hogyan dolgoznak a fejlesztők. Szerintetek van olyan cég aki ebbe belemenne ("jótékonysági alapon", hiszen messze vagyok még attól, hogy sokat nyernének velem) vagy ez nekik csak egy plusz nyűg lenne, és esélyem sincs? Ismertek olyan céget akik nyitottan állnak az ilyesmihez?

2017. febr. 13. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, amelyik "alkalmaz" az majd beledob a mély vízbe, és "ússzá waze!"

Persze sokat tudsz tanulni, és ha egy vasat nem kérsz, akkor el se küldenek, mert ha sokat nem is hozzól neki és csak favágó adminisztratív adat begépelést csinálsz, már nyert rajtad... Csak írat egy szerződést, hogy önkéntesként dolgozol...

2017. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akár kávét főzni is megyek szívesen, ha cserébe tényleg "engednek" és tudok tőlük tanulni :D Ezért gondoltam az ingyé' munkára, mert arra talán nagyobb eséllyel bólintanak rá egy kezdőnél...
2017. febr. 13. 16:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg. De amúgy hány éves vagy? Mert egyetem mellett lazán kaphatsz valódi gyakornoki melót, fizetéssel, ami később teljes állásá válhat.
2017. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Már van egy diplomám, és a szakmámban dolgozom,aminek sajnos semmi köze a programozáshoz(auti gyerekkekel foglalkozom) sajnos nem tudnék elkezdeni most egy egyetemet mert valamiből meg is kell élnem:D Viszont beleszerettem a programozásba, és ha tehetném minden időmet erre szánnám, de muszáj valami köztes megoldást találnom.

23/N

2017. febr. 13. 16:44
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

"23N" U'hh... Na'h ebben az "N" ami problémás.

Legtöbb helyen tényleg max kávéfőzést fogják rád bízni.

Amúgy ha jó vagy, és vannak ötleteid, megvalósítod, akkor jól is kijöhetsz.

Én arra bíztatok mindenkit, hogy ha van, egy jó ötlete, csinálja meg.

Ha első 1-2 évben semmit nem hoz, még nem garancia, hogy nem fog beindulni.

Én is 10 éve kezdtem, volt pár sajátos ötletem, nem nagyok, egyszerűek...

Szabad időmbe lefejlesztettem, és most azokból élek.

A befektetett időt, már többszörösen megtérítették.

Persze volt pár zsákutca, ami süllyesztőbe került.

de úgy 5-ből 1 befutott.

2017. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam erről, hogy a nőket nem veszik komolyan ezen a területen, de közben most menő is lett a cégeknek a diversity meg hogy lehessen mutogatni hogy nálunk nők is dolgoznak, talán ez kicsit segíthet, nem tudom. Azért lőttem be a szeptembert, mert addigra szeretnék összehozni egy kisebb saját projektet, és azzal talán felkelthetem az érdeklődést.
2017. febr. 13. 17:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Badarság. Úgy halásszák össze a nőket, csak hogy legyen belőlük elég. És még komolyan is veszik, ha valóban jó szakember.


A ingyenes gyakornokoskodással kétlem, hogy valamirevaló cég érdemben foglalkozna, ám ha érdekel a szakma, akkor biztosan fel tudod magad tornázni egy junior szintig, amivel már felvetetheted magad (onnan pedig visznek tovább a tréningek és az éles tapasztalat); nem, nem kizáró tényező a szakirányú diploma hiánya, a tudás viszont elengedhetetlen, ha boldogulni szeretnél. A kérdésedből ítélve elég jó úton haladsz, a proaktív juniorokat szeretni szokás.


Ha gondolod, szívesen megpróbálhatok segíteni ebben-abban - már ahogyan időm engedi -, hogy minél előbb meglegyen a hőn áhított eredmény...

2017. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nehezen fog bármelyik cég belemenni ebbe. Csak abba gondolj bele, hogy eleve nem szeretik, ha idegen van a cég területén, akár kémkedhet is. Másrészt, egy esetleges munkaügyi ellenőrzés során mit csinálsz, elbújsz a wc-ben? Mert szerződésed valószínűleg nem lesz, így feketén fognak alkalmazni.

Továbbá, egy cég területén rád is vonatkoznak a balesetvédelmi, munkaügyi szabályok, ezeket oktatáson kapod meg, az azon való részvételt pedig igazolnod kell - de hogyan, ha nincs szerződésed? Tanulóként gondolom nem vennének fel, mert nem jársz iskolába, legalább is nem írtad.

2017. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen cég sem fog alkalmazni, mert azzal törvényt sértene.

Inkább próbáld úgy, hogy minimálbérért fejlesztenél, segítenél. Abba talán belemennek.

Amúgy szimpatikus amit írsz magadról (metrón, füzetbe, stb), így kell ezt. Én drukkolok neked.

Csak így tovább.

2017. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek ment a zold!
2017. febr. 13. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!