Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A MYSQL-t hol tudom jól...

A MYSQL-t hol tudom jól megtanulni ill. gyakorolni(programot is írhatok)?Hogy kell egy jó adatbázist megtervezni esetleg valami példa hozza sokat segítene :) OKJ szoftverfejlesztő vizsgára jarok és a szakdolgozat miatt kellene. Köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Huhh azért ez így nem is egy kérdés önmagában, hanem több. :)


"hol tudom jól megtanulni"

Hát elvileg az iránymutatást az iskolának kell(ett volna) megadnia. Alapvetően (ha nincs más) akkor én az SQL-el (mint nyelvvel) kezdeném: [link] persze csak ha már érted a logikáját. Szóval pontosítok, ha most ismerkedsz az adatbázissal és a felépítésével akkor lehet még se itt kezd.


"gyakorolni(programot is írhatok)"

mysql vagy mariadb (mivel mysql-t tanultok a suliban) hozzá pedig egy kliens. HeidiSQL vagy Mysql Workbench kliensnek. Esetleg a fizetősök közül a Dbvisualizert tudom még ajánlani. (van ingyenes verziója, de akkor már inkább a Workbench, ami teljesen ingyenes).

Bármelyik alkalmas az alapok elsajátítására sőt, még többre is.


"Hogy kell egy jó adatbázist megtervezni"

Na ha ez is kérdés már, akkor nem a mysql-el kell kezdeni. A normálformák és egyéb nyalánkságok nélkül szerintem kár belevágni a közepébe (nyilván egy része logikus és magadtól is úgy csinálnád ahogy kell) de ezekkel akkor sem árt tisztában lenni.

Ehhez könyveket tudnék ajánlani, bár amiből én tanultam az kereskedelmi forgalomban nem kapható. (Az egyetemi tanár saját könyve volt és nála lehetett megvenni.)

Helyette viszont ajánlom ezt: [link]

(A tanárom is erre hivatkozott forrásként sokszor.)

2020. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!