Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozó lenni,...

Szeretnék programozó lenni, viszont nem tudom hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék elérni egy junior tudást,legalább egy állásinerjtúra való bejutáshoz. Sok fórumot és programozást oktató cégeket látok az interneten, ahol kb 1.5 millió Ft-ért, fél év alatt egy junior szintet garantálnak.Van aki azt mondja, hogy túlárazott a képzés, és az ember magától is eltudja sajátítani ezt a tudást. Pályát szeretnék váltani, minden motivációm és szabad időm meg van rá, hogy tanuljak akár napi 8 órában fél éven keresztül is. Kérdésem az lenne, hogy mivel és hol kezdjem, milyen oldalakat ajánlotok? Hova fizessek be? Ha tapasztalt vagy, kérlek szánj rám pár percet, hogy segíts :)

2020. aug. 17. 17:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jobban jársz egy levelező alapképzéssel mondjuk prog-infón vagy mérknökinfón, az mellett meg önálló gyakorlás/projekt.

Többre mész mint ezekkel a tanfolyamokkal, rövid idő alatt képtelenség elsajátítani.(még ha napi 8 órában is, le kell ülepednie a tudásnak)

2020. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is többre mész. Ha önköltségre mész is Egyetemre az a 1.5 millió fedezi a tandíjat és több tudást kapsz.
2020. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%

" minden motivációm és szabad időm meg van rá, hogy tanuljak akár napi 8 órában fél éven keresztül is."


Vársz egy pár napot és el fog az múlni nagyon hamar.

2020. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Mielőtt belevágsz bármilyen pénzkidobásba, próbáld ki otthon, hogy képes vagy-e egyedül tanulni (ebbe beleértve mind a tanulás folyamatát, mind a programozáshoz szükséges anyagok beszerzését). Ha nem, felejtsd el.


Programozóként az egyik legfontosabb dolog az önálló tanulás és problémamegoldás képessége. Azt kell, hogy mondjam, sajnos nem áll jól a szénád, mert előtted ezt már kismillió alkalommal kérdezték mind magyarul, mind angolul, mégis ki kellett írnod egy kérdést neki. A programozás az pont az a vonal, amihez abszolút minden a rendelkezésedre áll már most, ingyen, akár magyarul is. Fejlesztőkörnyezetek, oktatóvideók, leírások, könyvek, stb. Hardvered pedig már van, mivel valamiről kiírtad ezt a kérdést.


Aztán ha bebizonyosodik, hogy tényleg képes vagy órákon át agyalni egy megoldandó problémán, és össze tudsz rakni egyszerűbb alkalmazásokat, és mindezt élvezed is csinálni (vagyis úgy legalább egy évet eltöltöttél ezzel), akkor érdemes érte pénzt kiadni, de csak azért, hogy legyen róla egy papírod - nem azért, mert olyan tudást fogsz kapni, amivel el fogsz tudni helyezkedni (mert azt nem fogsz kapni). Elmész egyetemre, regisztrálsz LinkedIn-en; mellette elhelyezkedsz gyakornokként dolgozni egy multinál éhbérért, de lesz mit írnod a CV-be, tehát lesz mögötted villogtatható munkatapasztalat. És mindamellett rá kell szánnod az időt arra, hogy legyen valami referenciaprojekted, amit be tudsz mutatni az interjún.


26/F (architect associate-ként dolgozom a szakmában)

2020. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Lehet teljesen ingyen és magyarul tanulni, én ezt csinálom, bár igaz, ami igaz, a 30. résznél már igencsak csökkent az érdeklődésem (nem is akarok főállásban programozó lenni, ez ki is derült már számomra, erre is jó volt ez a tanulási forma), de jónak találom azért a srácot: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..


Meg a w3schools oldaláról tanulok hozzá plusz elméletet (az angol nekem megy). Neked?


Szerintem is először tanulj egy kicsit és utána válassz képzést, ha már tudod, mit akarsz csinálni!

2020. aug. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
3%
Az ilyeneket nem értem. Kb semmit se mond el. Oké-oké. Alapok ott vannak, de ennyi. Nem tudsz ebből tovább fejlődni és sehová sem lépni. Én herótot kapok a Console-os programozástól. Consolra való fejlesztéssel és ha így csinálják a tanulást nem lehet előrébb lépni.... Ez így semmire se elég, ne haragudj. :). Inkább kezdj el Unityzni és már 1 nap után is olyat alkotsz, hogy nem unod meg.
2020. aug. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
3%
OOP-t egyáltalán nem lehet megérteni Console-os fejlesztés alatt, mert hiába csinálod ott és hiába mondja el. Ha belekezdessz egy Desktop alkalmazásba, vagy akár egy játékba, nem fogod tudni implementálni. Nem gyakorlatiasak ezek az oktatások.
2020. aug. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem szeretnék hangulatromboló lenni, de aki magyarul tanulja, az nagyon nagyon kis esélyekkel indul. Szinte minden állásnál legalább egy jó szövegértés alap. Másrészt ha nem tudsz angolul, hogy fogsz stack overflow-n és egyéb oldalakon megoldást találni a problémádra? Hogy fogsz google-t használni? Hogy olvasol dokumentációt?

Ha tudsz angolul, de magyarul tanulsz, mert úgy könnyebb, akkor is váltsd angolra, mert egy programozónak az angol az alap dolog.

2020. aug. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

#4-es, arra nem gondoltak, hogy itt nem mindenki.fejleszto es talan a meglevo kerdesek-valaszok mellett mas felhasznalok velemenyere is kivancsi volt a kerdezo? Gondolom ha privatban kezdte volna linkelgetni masok hasonlo kerdeset egy "valaszolj erre legyszi" uzenettel, annak jobban orultel volna.


Kerdezo, egy fel eves bootcamp nem fog eleg massziv alapot adni neked. Ha engedi az idod es penzed, akkor inkabb menjel egyetemre. Nem azert, mert ott megtanulsz programozni, mert nem fogsz, hanem azert, mert ad egy olyan szemleletmodot, alapot, amivel kesobb aztan jol boldogulhatsz a szakmaban, ha megvan hozza az affinitasod.

2020. aug. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
13%

Az egyetem a lehető legrosszabb, amit egy átképzettnek ajánlani lehet.


Rettentő megterhelő és nehéz tud lenni főállású munka mellett. Konkrétan nem is előlről kezdik az anyagot és nagy léptekben haladnak. Lehet, hogy nappalin, ahol másfélszer annyi idő jut gyakorlatokra, begyakorolják ezt, de estin nem és úgy kérik számon.


Namost emellett a terhelés mellett még hobbiprojektezgessen az ember, mert az egyetem önmagában nem ad piacképes tudást...


Az meg nem fog beleférni, hogy főállású munka, órákra járás, órákra tanulás, hobbiprojektezés. Nem azért, mert egészségtelen terhelés (már eleve a főállású munka és az órákra járás eléri ezt a szintet), hanem mert szó szerint egész éjszaka tolhatnád.


Gyakornokoskodni pedig csak nappali jogviszony mellett lehet, tehát az egyetemnek ez az előnye is kiesett.



1 - 1,5 éves bootcampet javaslok. Ezekről amúgy csak jókat hallani.

2020. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!