Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok MySQL adatbázist...

Hogy tudok MySQL adatbázist hozzáadni Visual Studiohoz?

Figyelt kérdés

ADO.NET, Entity Framework.


Létrehoznék egy ADO.NET Entity Data Model-t és ott az EF Designer from databes-t választom ki. Kitöltöm a Connectiont server name, user name, password, meg is találja, kiválasztom az adatbázist és amikor a nextre megyek akkor:


An Entity Framework database proider compatible with the latest version of Entity Framweork could not be found for you data connection. If you have already installed a compatible provider, ensure you have rebuilt your project before performing this action.


Ha rámegyek a Nextre kilép a létrehozásból és nem csinálja meg ugyebár.


Minden fel van telepítve ami kell. Legújjabb MySQL Connector .NET, legfrisebb Entity Framework, legfrissebb .NET.


Szóval nem tudom, hogy kellene ezt megcsinálni. Nem találtam erről semmit. Volt már oldal, amit néztem, de használhatatlanok voltak ...


2020. szept. 11. 14:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Olyanokat találtam, hogy hozzá kell adni például a

MySQL.Data.EntityFrameWork Nudget-et és akkor jó lesz. Aha.


Akkor már megint más miatt nem engedi:


Your project referencies the latest verison of Entity Framwework.

2020. szept. 11. 14:55
 2/11 anonim ***** válasza:
2020. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hiába linkeled ezt, nekem is megvan. Ezzel nem tudok mit kezdeni.
2020. szept. 11. 16:48
 4/11 A kérdező kommentje:
És nem is ez kell nekem. ADO.NET Entity Framework Model-t akarok létrehozni MySQL Adatbázisból - ergo lesz egy helyi adatbázis is amivel dolgozunk és abból változtatja majd a MySQL szerveren található adatbázist ...
2020. szept. 11. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Amit te keresel azaz ORM fogalma.


[link]

[link]

2020. szept. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor se lehet létrehozni. Az 5. pontnál, amit linkeltél (1. link). Ott jön a hibaüzenet. :). Hiába van minden telepítve, és minden megadva a referenciába, egyszerűen hibaüzenet van és a Next után kilép. Tehát az már be sem jön, hogy kijöjjenek a táblák. Erről beszéltem a kérdésembe. Nézegettem stackoverflow-n, másnál is volt ilyen, de hiába írtak megoldást, nem működik.
2020. szept. 12. 01:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Már a gépet is újrakatam és minden szoftvert ...
2020. szept. 12. 01:00
 8/11 A kérdező kommentje:

Eddig csak az van, hogyha nem csinálok semmit akkor az EF5-öt lehet kiválasztani csak az EF6-ot nem. De, ha EF5 ki van választva és tovább megyek bezárodik, és bejön újra az ablak ahol létrehozhatom az ADO.NET EF-et.


Ha például ezt végig csinálom:


[link]


Letörlöm a Connectort, és a Mysql visual studiot, utána újra telepíted. Létrehozom a projectet, telepítem a nudgetet, megadom a dll file-t, majd bemásolom az app.configba, amit kell, utána, ha létre akarom hozni akkor már semmit nem lehet. :D Még addig se jut el, hogy az EF5 kiválasztva legyen. Halvány fingom nincs, hogy kell ezt ...

2020. szept. 12. 01:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Ilyenkor azt írja, hogy ki a referenciák nem egyeznek meg a Entity Framework verzióba. Na ja. De kipróbáltam már az összes verziót. :D Egyikkel sem egyezik. Pedig minden úgy van létrehozva, ahogy kell ...
2020. szept. 12. 01:35
 10/11 anonim ***** válasza:
MySql.Data, MySql.Data.EntityFramework csomagok és a MySQL Connector/NET driver verziószámának meg kell egyeznie. Tedd fel újra őket, ezúttal a helyes verziókat. Ezzel én is szívtam.
2020. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!