Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Raspberry Pi ultrahang szenzor?

Raspberry Pi ultrahang szenzor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Raspberry Pi-hoz hozzá van kötve egy ultrahang szenzor, illetve egy 5V-os relé. Annyit szeretnék, hogy ha 2cm-nél kisebb távolságot érzékel a szenzor, 1 másodpercre működtesse a relét.


Ezzel próbálkozom.

[link]



Külön tökéletesen működik, ami így néz ki:

[link]


Itt ha lefuttatom kapcsolja a relét, majd kikapcsol 1sec után.


Amikor már össze akarom hegeszteni az ultrahangos szenzorral, azt történik, hogy amint lefuttatom a kódot, egyből kapcsolja a relét, majd egész végig be van kapcsolva. Amikor a távolság 2cm alá esik, kilép ilyen hibával:

[link]


Ha az 57. sorban lévő GPIO.cleanup()-ot kitörlöm, akkor a hiba megszűnik, viszont nem kapcsolja a relét. Érezhetően lelassul, azaz a két darab time.sleep(1) lefut biztosan.

Találkozott már valaki ilyennel? Hol lehet a hiba?


2020. szept. 13. 22:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]


Kis debug. A relé az elejétől a CTRL+C-ig bekapcsolt állapotban van sajna.

2020. szept. 13. 22:42
 2/11 A kérdező kommentje:

Találtam még egy kódot:

[link]


Sajátomra alakítva:

[link]


Működése lefuttatva:

[link]


Írja, hogy kapcsolgatja ki és be a pumpát. Viszont a relével semmit nem csinál. Amint le van futtatva bekapcsolja és az az érdekes, hogy CTRL+C után is bekapcsolt állapotban marad a relé.

2020. szept. 14. 00:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom Facebook "Magyar Arduino csoport"-ot. :) Ott kapsz választ a kérdésedre.
2020. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az a gyanúm, hogy az a szenzor nem képes arra, amire te használni szeretnéd.

Szóval, a 2 cm túl kis érték.

2020. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ultrasonic sonar sensor HC-SR04


This ultrasonic sonar sensor allows to measure distances from 2cm to 400cm with an accuracy up to 3mm. The measurement angle is approximately 15°. The HC-SR04sonar sensor comprises a ultrasonic transmitter, an ultrasonic receiver and a control circuit.

2020. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam nagyobb távolsággal is. Itt a gond a relé kapcsolásával van. Hogy miért kapcsol amint lefuttatom a kódot és miért nem kapcsol ki és be.
2020. szept. 14. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem néztem a kódot, csak azt írtam, ami a hardverre vonatkozik.

Most belepillantottam a "saját átalakított"-ba, hát azt ne is várd, hogy működjön.

2020. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Konkrétabban? Amit a kérdésben írtam, nem pedig a kommentben, ahhoz ragaszkodnék. Hol kéne keresnem a hibát?

[link]

Ennek így nem kéne működnie?

Köszi!

2020. szept. 14. 15:53
 9/11 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy mikor elkezdem dubeggolni ezt a kódot, amire azt hittem tök jól működik:

[link]


Igazából itt is már a def motor_on(pin):-nél bekapcsol a relé és a GPIO.cleanup()-sorban kapcsol ki.

Tehát totál nem ott kapcsol ki és be, ahol kéne neki.

2020. szept. 14. 16:19
 10/11 A kérdező kommentje:
*debuggolni
2020. szept. 14. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!