Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakdolgozatba angolul legyene...

Szakdolgozatba angolul legyenek elnevezve vagy magyarul?

Figyelt kérdés
Webalkalmazás + Asztali alkalmazást készítek szakdolgozatba. Szerintetek a változók/osztályok/adatbázis/gombok elnevezése ...stb (A kódon belül) - angolul legyenek vagy így "magyar" szakdolgozatként inkább magyarul érdemes? (Hiszen úgy kell majd megérni a sok-sok oldalt, hogy laikusok számára is érthető legyen).
2020. szept. 16. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Saját tapasztalatomból mondom (ezért tuti jön majd a lepontozás :D pedig igaz történet) a kutya sem fogja végignézni a kódot! De komolyan. Tisztelet a kivételnek.

Nálam, mint kiderült, még a belső konzulens sem nézte meg a DVD mellékletet. Lehet nincs mindenhol így. Legalábbis remélem.

De az tuti, hogy javarészt inkább az számít amit a dolgozatba írsz bele és nem a melléklet.


Persze tudom, a szakdolgozatban is megjelennek ebből részletek/képernyőképek, de én azt javaslom, hogy a "szakmai ajánlásoknak" megfelelően a programkódot angolul írd mindenképp. Az adatbázis mezőit is úgy szokás elnevezni (ennek praktikus okai is vannak, pl ékezetes mezőneveket nem szokás írni, még akkor sem, ha az adott adatbáziskezelő ezt lehetővé tenné).

A felület (tehát felhasználó oldalról) pedig nyugodtan lehet magyar vagy akár többnyelvű is. (Bár utóbbival én nem pazarolnám az időt, hacsak nem érdemben hozzátesz a valamit a dolgozathoz.)

2020. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a konzulenstől. Igaz én több mint 20 éve végeztem, a mi konzulensünknél magyarul kellett elnevezni mindent. De aki a másik konzulensnél volt csoport társam ott angol elnevezéseket vártak el.
2020. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a #2-es írta, kérdezd a konzulensed, lehet van valami konkrét elvárás ezzel kapcsolatban az egyetemeden ami máshol máshogy van. (Mint ahogy cégnél ha dolgozol is a meglévő coding standardokat kell követned, függetlenül attól, hogy mi az iparági best practice.)
2020. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!