Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » GreenFox, CoceCool avagy egyetem?

GreenFox, CoceCool avagy egyetem?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok és miért?

Melyiknek az elvégzése a hasznosabb, ha lehet így fogalmazni?

Mi miben rossz, mi miben jó?


Illetve szerintetek én mit válasszak, idén mennék egyetemre, fel is vettek, de időközben megspóroltam egy bootcamp árát is. Így betudnék iratkozni oda is..



2020. júl. 29. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemet ajánlanék, mindenképpen ha meg már fel is vettek akkor pláne.
2020. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Hosszabb bootcamp, nem feltétlen a codecool, a lényeg, hogy a képzés maga hosszabb legyen.
2020. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha felvettek, mindenképp egyetem. A bootcamp lehet gyakorlatiasabb (most nyilván attól függ melyik sulit melyikkel hasonlítjuk), de a papír az néha jól jöhet.
2020. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha már felvettek Egyetemre akkor tanulj ott. Többet fogsz tanulni ott és mélyebb is lesz az anyag, ráadásul hosszú távon sokkal jobban fog jönni, mint a Bootcamp. A Bootcampba megtanulsz egy adott nyelvet kb alap szinten és ennyi lesz, az Egyetemen meg megtanulod a szemléletet és magát a programozás és az algoritmikus gondolkodást. Persze az Egyetem mellett sok önálló project és gyakorlás lesz, hogy kellő tudásod legyen, de így is úgy is jobban jársz. Ezek a CodeCool, GreenFox és társai csak pénzlehúzás. Inkább rakd félre azt a pénzt vagy vegyél belőle magadnak valamit ajándékba a sikeres felvételi végett. ;)
2020. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóképpen gondoltam, mert ahogy néztem az anyagaikat azokat pld már tudom, és felesleges pénzkidobásnak tartom, csak jól hangzik, hogy egyből munkába lehet állni..

Ugyanakkor az eredeti tervem az volt, hogy egyetem és közben valami progos diákmunka, mert találtam olyan lehetőségeket, ahol egy sikeres teszt megírása után már be is állhatsz dolgozni..

Szóval , ha ennél maradok , akkor tény hogy nehéz lesz, de mire lediplomázok, lesz némi szakmai tapasztalatom, elmélyített tudásom és papírom is a megszerzett tudásról.

2020. júl. 29. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Áhhh. Ez csak marketing szöveg, hogy egyből munkába lehet állni, na meg persze olyan jellegű munkát is kapnál valami nagyvállalatnál, hogy igazából nagyon kevés pénzért nagyon szar melót végzel, amihez különösebb tudás nem kell. Nem éri meg így. Maximum azért érné meg, hogyha nagyon profi vagy és valami papír kell, mert elvárás egy céghez. De akkor már ott az Egyetem. Legtöbb helyre amúgy is megkövetelik a felsőfokú végzettséget + nagyon jó angol nyelvtudást is - (Egyetemen még szaknyelvet is tanulhatsz- teljesen ingyen! - Na meg ott az ERASMUS is - plusz Egyetem által ezen kívűl is mehetsz például külföldre is tanulni nyáron. Ismerősőm is volt kint Amerikában és Koreában is 1-1 nyár alatt és ottani Egyetemen tanult + nyelv - ilyen lehetőséget egy Bootcamp nem ad meg!). Másrészt, ha már 2-4 féléven túl vagy akkor vállalhatsz gyakornoki munkákat is, ami azért sokat fog érni, hiszen már ha végeztél az Egyetemen akkor van egy diplomád, tudásod és mellette 1-2 év gyakorlat, ergo ha még tudod is a dolgod akkor bárhol állást kapsz azonnal - ha mellette még egy mesterképzést is elvégzel akkor még jobb és ezeket még lehet ragozni, utána még phd-ra is mész például mesterséges intelligenciára vagy stb stb. Szóval Egyetem alatt a lehetőségek száma végtelen és ezt mind ingyen kapod, hogyha államin van ugyebár - a Bootcamp inkább azoknak jó, akik már nem akarnak Egyetemre menni az életkoruk miatt vagy már alapból dolgoznak és nem tudnák ott hagyni, levelezőn meg nem szeretnék, de szeretnének valami újat tanulni vagy esetleg átképezni magukat - de belőlük sem lesz olyan jó szakember már - de kb erre jó.
2020. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"csak jól hangzik, hogy egyből munkába lehet állni."


Biztos jól hangzik, csak kamu. Van akivel még jól ki is b...tak emiatt.

Azt meg jobb, ha nem árnyalom, hogy ha sikerül is a munka, az milyen lenne anyagilag is megbecsülés, valamint munka szintjén is a diplomás státusszal behasonlítva.

2020. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!