Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy átlagos programozónak nem...

Egy átlagos programozónak nem kell tudnia jól algoritmizálni?

Figyelt kérdés

Próbáltam visszakeresni olyan kérdéseket amik az emelt szintű érettsegi feladatok megoldásánál bonyolultabbak és úgy látom sok a rossz megoldás vagy egyáltalán nem is tudják megoldani a feladatokat.

Nem szükséges a programozói munkához a jó algoritmizálás? Úgy tudom a nagy informatikai cégek kifejezetten ilyen feladatokat szoktak adni interjún vagy ez nem igaz?



2020. okt. 18. 10:24
A kérdező szavazást indított:
Nem szükséges jól algoritmizálni
Szükséges jól algoritmizálni
Cég vagy munkakör függő hogy szükséges-e jól algoritmizálni
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

"Úgy tudom a nagy informatikai cégek kifejezetten ilyen feladatokat szoktak adni interjún vagy ez nem igaz?"


Igaz, de a válaszolók többsége itt nem ilyen cégeknél dolgozik, vagy nem is dolgoznak a szakmában. Hobbi programozók, középiskolások stb.

Ilyen kis vidéki magyar Bt-nél vagy Kft-nél meg örülnek, ha össze tudsz tákolni egy weblapot.

2020. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

En ugy latom inkabb a logikai és analitikus keszsegek teren van gond es ennek kovetkezmenyei a kerdesben leirtak.

Vegyuk pl. az ezt kerdest:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Ha ezt nem is tudja megoldani valaki, az egybol le kene essen jozan paraszti esszel is, hogy greedy algoritmus itt nem adhat jo megoldast es megis megprobalja azzal megoldani az egyik valaszolo.

2020. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gyúrni akarsz az algoritmizálásra. Tessék: [link]


Jó gyakorlást. :)

2020. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még csak ismerkedek a programozással de szeretnék majd ezzel foglalkozni. Azért vagyok kíváncsi hogy algoritmizálásra milyen hangsúlyt kell fektetni.
2020. okt. 18. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Nem szükséges a programozói munkához a jó algoritmizálás?"

El kell, hogy keserítselek, de pont arra lesz szükséged. :D

Jó, most nem a zs-kategóriás webfejlesztő sufnicégről beszélünk, ahol száznyolcvanadjára is ugyanazt a weboldalt adják el, csak épp kicserélik benne a logót. Oda ha jók a kapcsolataid, simán bekerülhetsz programozói tudás nélkül. De egy komolyabb helyre már nem.

2020. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor itt miért ilyen rossz a helyzet? Az van amit az egyes válaszoló írt? Itt nem fejlesztők vannak főleg?
2020. okt. 18. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy átlagos programozónak nem, de egy jónak igen. :-) A viccet félretéve, jó ha van algoritmikus gondolkodása egy programozónak. Én a 3. lehetőségre szavaztam, mert vannak olyan területek ahol kevésbbé szükséges, de azért jó ha van, és nagyban megkönnyíti a munkáját ha tud algoritmikusan gondolkodni. Például adott egy probléma, egy jó programozó kapásból rávágja hogy elől vagy hátul tesztelős ciklussal fogja megcsinálni, míg aki nem gondolkodik algoritmikusan lehet megcsinálja az egyikkel és a program felénél rájön hogy mégiscsak a másikkal kellett volna és kezdheti előröl.
2020. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Itt nem fejlesztők vannak főleg?"


Volt korábban ilyen kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Ha megnézed 38 szavazatból csak 16-an dolgoznak a szakmában. De gondolom mindenki ezt jelölte be, akinek bármilyen szinten köze van a munkájának a programozáshoz, a WordPress weblapkészítőktől a REST API írogató tudjuk kiken keresztül a középiskolai rendszergazdákig.

Így azért érthető a dolog.

2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehet az oka. Köszi.
2020. okt. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!