Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 0-ról mennyi idő alatt lehet...

0-ról mennyi idő alatt lehet megtanulni vmilyen prgnyelvet annyira, h felvegyenek programozónak vmi munkára, legalább átlagos fizuval?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
2 ev
2019. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kiindulva pl. a Green fox tematikájából, 4.5 hónap (18 hét) is elég hozzá, ha nagyjából napi 12 órában tolod. Írják ugyan, hogy heti 5 nap 8 óra, na de az csak az, míg bent vagy, amellett még otthon is kell vele hétköznap pár órát foglalkozni na meg nyilván hétvégén is. Mondjuk úgy heti szinten 5*8 bent meg még mondjuk 5*3 otthon és akkor hétvégén mehet úgy egy laza 10 óra / nap. Az 45+15+20 = 80 óra egy héten. 18 hét alatt 18*80 = 1140 óra, az már azért elég korrekt mennyiség, ha csak egy nyelvbe teszel bele ennyit és a hozzá kapcsolódó egyéb technológiákba. Mellékes, hogy ennyi idő alatt szerintem nem lehet elmélyíteni egy tudást, és befigyel a vért hánysz, savat hugyozol effekt is.
2019. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
18 hét nem elég. Ne akarjunk szarból várat építeni. 3,5 év egyetem SEM elég, de szükséges, hogy jó progamozó legyél.
2019. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
18*80 az 1440 óra akart lenni. Az azért nem kevés, ha orrba-szájba tolja az ember.
2019. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom az ilyen akademiak mit igernek... de en pte mernoki infon vagyok msc(levelezo) es egy csomoan akik vegeztek nem is kaptak allast a fejlesztesben mert nem ertenek hozza.

Illetve a legtobb ilyen lvl1 supportnak megy el netto 220 ert valami nagyobb it/telekommunikacios ceghez.. hat passz..

2019. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bsc-re ertettem.

Itt msc-n mar konkret tervekkel vannak, pl en MI kutatas, vagy esetleg matematika(algebra)

2019. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
72%

Hadd szúrjam be, hogy a fentiek nem egy programnyelv megtanulására vonatkoznak, mert azért önmagában még senki egy petákot nem fizet. Programozónak akkor fognak fölvenni, ha programozni tudsz.

Én, egy hobbistától talán elnézhető túlzással, elmondhatom magamról, hogy „megtanultam” a pascal nyelvet. Ez azonban semmiféle piacképes tudást nem jelent -- nem elsősorban azért, mert a pascalra nincs kereslet, hanem, mert a lényeg a nyelvtől független ismerettömegben volna, az meg nincs a birtokomban. A nagy nyelvismeret arra elég, hogy itt holmi bukdácsoló gimnazistáknak okosakat irkáljak, és pont.

2019. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Az előzőnek Big Like...

Az, hogy ismersz egy nyelvet, nem tesz programozóvá. Vannak praktikák, soft skillek, amik elengedhetetlenek ehhez. Jól kell tudni kommunikálni, jó feladatmegoldó képesség kell. Ismerni kell kismillió technógiát, eszközt. Verziókezelő, HTTP, XML, Json, legalább egy IDE, agilis módszertan ismeret, tesztelési alapelvek ismerete, stb.... Ezeket évekbe tart megtanulni. Én 14 évesen kezdtem anno az elején, programnyelvvel. Most, 10 évvel később, diplomával a kezemben egy teljesen más nyelvvel dolgozom, és 3 év tapasztalattal még közel sem járok a végéhez... túl sok minden van.

Nem eltántorítani akarlak, buzdítani! Ha a szakmában akarsz dolgozni, tanulni KELL, még akkor is ha már dolgozol, vagy le fogsz maradni a világtól és elavul a tudásod.

2019. márc. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire intenzíven tanulsz, akár pár hónap, de az nem laza pár hónap lesz!

meg persze nagyon tananya és ember függő :)

2019. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!