Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan, hogy egy programot...

Van olyan, hogy egy programot (játékot) szándékosan belassítanak?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor hogyan csinálják? Direkt lassú algoritmust használnak az optimális helyett? Vagy telerakják a lassítandó részeket wait-ekkel? Egyéb hack?


A kérdés apropóját a régi játékok adják, amik túl gyorsan futnak a mai processzorokon.



2020. okt. 24. 22:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%

"lámpa szoftverét úgy írták meg, hogy bizonyos üzemóra eltelte után álljon le"


Azért, hogyha égve felejted, lekapcsoljon. Ész van ott. Mint a többi válaszodnál is.

2020. okt. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor a processzor sebessége volt az órajel? Ha az volt beprogramozva, hogy másodpercenként 10 egységet mozduljon a karakter, akkor a processzor órajele határozta meg a "másodpercet", ezért van az, hogy gyorsabb processzoron többet mozdul a karakter (és emiatt tűnik gyorsabbnak a játék)? A mai játékok mi alapján határozzák meg az órajelet?
2020. okt. 25. 02:17
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Inkább a processzor teljesítményére. Ezt állíthatod az energiagazdálkodás beállításainál pl Windows-on belül. Az órajelet nem tudod ott csökkenteni.


Egy nagyon jó példát mondok. Ha mostani gépekre felrakod a régi Cossacks-ot és elkezdtek pl LANba, de akár egyedül játszani akkor olyan 10000x sebességgel történnek a dolgok. Ha az energiagazdalkodasba leveszed a maximális cpu teljesítményt 10%-ra akkor játszható lesz a játék

2020. okt. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%

Nem a processzor sebessége, hanem valami fixebb dolog volt az időalap. Jobb játékoknál általában a keyboard. A hülyébb fejlesztők valamelyik kvarcot osztották le.


a mai játékok már másként szerveződnek, ráadásul elég pontos időalapot lehet biztosítani számukra, mert a windows egy multitaszk operációs rendszer.

2020. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%

>> Egy DOS szoftvert a legtöbb mai rendszeren már el sem tudnál indítani, a Windows annyira gyéren támogatja. <<


Miért kell ilyen baromságokat írni?

A DOS is és a Windows is egy egy operációs rendszer. Bármely régi, akár 40 éves DOS-os program futtatható a mai gépeken.

2020. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

#15

Ha így lenne, nem létezne Dosbox.

2020. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
38%

#17

Megint sikerült egy jó nagy baromságot mondanod.

2020. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

A kérdezőnek írom, hogy a 9/10 válaszok kotlója hatalmas baromságokat írt. Gyakorlatilag minden mondata (turbó, proci pörgetés, eseményvezérelt futás, emulált rendszer órajelciklusa, stb.) egy orbitális nagy tévedés.


A játékprogramok írói szerencsére nem voltak olyan sötétek, így persze eszükbe sem jutott a gép órajelét időalapnak használni. Ők a soros port (keyboard) baud rate generátorát vagy a PC timerét (8253 IC) használták vagy programozták fel.

2020. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

#8-nak és #11-nek: El kellett olvasnom még egyszer, amit írtatok mert nem akartam elhinni, hogy léteznek ilyen agyi sérültek is...


De OK csak a kedvetekért bővebben is kifejtem, hátha megértitek. Egyik haverom dolgozott egy lámpatest gyártó cégnél, ahol ő tervezte a lámpatest nyáklapját, ami arra képes volt, hogy annyi áramot adjon a beletekert égőknek, amennyire éppen szükségük volt, szuper ötlet!


...és elmondta, hogy az egyik lámpatest szoftverének forráskódját látta is, amelyben számolták az üzemórákat és amikor elérte az adott számot, akkor a lámpa kikapcsolt.


Kérdeztem tőle, hogy ez akkor olyan, mint a visszaváltós üveg? ...azt mondta, hogy ők megnéztek egy állítólag rossz lámpatestet és visszaállították a számlálót, és úgy működött, ahogy annak kell.


Itt nem olyan lámpákra kell gondolnotok, amit felkapcsoltok, mikor kimentek éjjel kakálni... :-)


Fejlődnötök (tájékozódnotok) kellene mielőtt személyeskednétek! De van aki csak ehhez ért! Nem haragszom... :-)

2020. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#20: drágaság, csak hogy tudd, a lámpák döntő többségének nincs semmiféle szoftvere. Láttál már izzólámpát közelről? Áll egy darab izzószálból, két fémvezetékből, meg az ezeket tartó és védő statikus elemekből, valamint kriptongázból.

A kompakt fénycsöveknél, illetve LED-világítótesteknél jelennek meg a komolyabb alkatrészek, de ezek is egyszerű áramköri elemek, nincs semmiféle számítógépnek nevezhető alkotórésze, ezáltal pedig szoftvere sem lehet. (Hacsak a használati utasítást nem tekintjük a szoftver részének.)

Persze, ezt egy értelmes ember tudja, aki meg teljesen tudatlan, vagy csak trollkodni jár ide, annak meg felelsleges maygarázni. :)

2020. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!