Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozást...

Hogyan kezdjek el programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom millió ilyen kérdés volt a múltban, de sajnos mindegyik kérdés alá teljesen más tanácsokat adtak. Volt ahová azt írták, hogy x nyelven kezdd, másik kérdésben épp szidták azt a nyelvet, és mást ajánlottak, harmadik kérdésnél pedig azt tanácsolták, hogy ne is piacon használt nyelvvel kezdjünk, hanem tanulónyelvvel, máshol meg épp ezt írták időpocsékolásnak. Gépészmérnök hallgató vagyok, nem áll messze tőlem az algoritmikus, logikus, absztrakt gondolkodás, egyetemi keretek között nem igazán tanulunk programozást, de piacképesség, és egyéni érdeklődés miatt el akarok kezdeni tanulni. Tudom itt sem lesz egy univerzális igazság, de kíváncsi vagyok, hogy most 2020-ban mi az állás a tanuláshoz, bízni fogok bennetek, és megfogadom a tanácsaitokat :)


Előre is köszönöm a válaszokat 🙏



2020. okt. 25. 07:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Mintha egy párhuzamos univerzumba csöppentem volna. Elég vicces ezeket a kommenteket olvasni.

A python pont, hogy az utolsó pár évben jött fel nagyon, vagyis elég nevetséges az a feltevés, hogy ez az oktatás miatt történt, mivel 10 évvel ezelőtt is tanítottak programozást. Arról nem is beszélve, hogy a programozást leggyakrabban C-vel kezdik tanítani az egyszerűsége miatt.

A python-t eddig is sokan használtak munkahelyen, viszont az utóbbi években egyre jobb eredményeket érnek el a mesterséges intelligencia területén, ahol elsősorban python-ban dolgoznak.


Csak, hogy én a többiekkel ellentétben ne alaptalanul beszéljek. Meg lehet nézni a nyelvek top listáját mondjuk 2010 előtt és meg lehet nézni mondjuk 2015 után. 2015 a python a top 3 körül mozgott végig, még 2010 előtt inkább a 7-8. pozíció körül.


Persze ez nyilván önmagában nem feltétlenül jelent sokat, de azért elég gyakori az is, hogy megnézik, hogy az álláshirdetéseken milyen nylevet kell ismerni.

Itt van egy 2015-ös, amikor még látszik, hogy a píthon kicsit hátrébb van (7.):

[link]

2018-ben már volt, ahol 2. volt:

[link]

2019es adatok alapján valahol már első helyre mérték:

[link]


A többieknek, a jövőben ne személyes (szubjektív) tapasztalat alapján válaszoljatok ilyen kérdésre, mert elég félrevezető, hogy itt nagyjából mindenki arról beszélt, hogy a python-t sehol nem használják, mikor az egyik leggyakrabban használt nyelvek közt van a munkaerőpiacon.

2020. okt. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 zozo256 ***** válasza:

Nos igen :D Én saját tapasztalatból + forrásokból raktam össze, hogy a python top 1 :D Sok ismerősöm tolja a python-t munka/egyetemi projekthez, javascript-et szint úgy.


https://www.youtube.com/watch?v=Og847HVwRSI

https://www.youtube.com/watch?v=m6xWpf1zemI


Úgyhogy kedves kérdező, ha a legjobbat akarod magadnak akkor kezdd a python-nal, és utána javascript mindenképp :D Nagyon tág ezeknek a nyelveknek a felhasználása. A C is jónak számít, de minek, ha van mégjobb?

2020. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Zozóka maraggyá má'. Ovodás vagy te még ezen a területen.


A kérdező nem írta, hogy mi a célja. Egy plusz skill a szakmája mellé, ami jól jön majd, hovatovább m'r elvárás is a munkaerőpiacon, vagy ebbe az irányba orientálódna? Fejlesztőként szeretne dolgozni?


Ha előbbi és nem akar leragadni a programfejlesztésnél, azt csak eszköznek használná a munkája során, akkor lehet szó pythonról.

De ha ebből szeretne megélni is, akkor a python a lehető legszarabb választás, mert a python bizony eléggé kilóg a sorból. Aki azzal kezd, az elég nehezen fog átállni bármi másra, mert a python nyelvi elemei egyediek, a mögöttes filozófia is nagyon eltér a többi általános célú nyelvétől.


A hülyőkéket, akik eleve sunyi, manipulatív listákra, meg az üres hypera verik a nyálukat, messze kerüld el.

A python egy bő negyed évcszázados nyelv. A sikereit az elmúlt öt évben aratta és persze, hogy nem azért, mert olyan jó.

A jó választ a 10-es adta meg neked, kérdező.


Javascript menő nyelv? Jobb mint a cé? Na, menjetek már a p.tsába.

2020. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 zozo256 ***** válasza:
Oké, nekem aztán mindegy, higyj amit akarsz, a youtube-on lévő színes csíkok magukért beszélnek :D
2020. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szvsz a java a droidos appkoholás miatt is csinálhat hosszú csíkot youtubeon.
2020. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"A hülyőkéket, akik eleve sunyi, manipulatív listákra, meg az üres hypera verik a nyálukat, messze kerüld el."

Húhh, hát nem vagy okos. Legalábbis gondolom nekem szólt a szeméyleskedésed, mert én hivatkoztam adatokra. Persze cáfolni nem tudtál.


Na, a hozzád hasonló gyengeelméjűek miatt leírom érthetőbben. Nem amellett kampányoltam, hogy érdemes-e a python-nal kezdeni, hanem az ellen a nevetséges tévhit ellen, hogy csak oktatásra használják.

Erre pont jók azok a statisztikák, amik az álláshirdetéseken alapulnak.


"A python egy bő negyed évcszázados nyelv. A sikereit az elmúlt öt évben aratta és persze, hogy nem azért, mert olyan jó."

Igen, mindenki azért használja, mert rossz.

A helyzet az, hogy a c# is közel negyed évszázados nyelv, viszont 2005-ben még a python mögött volt, 2010-re előzte meg, viszont mára már a python visszaelőzte.

A nyelveknek megvannak az előnyeik és hátrányaik, de ez nem azt jelenti, hogy egy nyelv, ami nem használt az mindenképpen rossz. A python előnyei pont az utolsó 5 évben kezdett jól látszódni, és ezért van most top helyen. A tendenciákat látva pedig a továbbiakban is előkelő helyen lesz.

Egy prolog-nak is megvannak az előnyei, csak ezek nem olyan szempontok, ami miatt ma az egyik legnépszerűbb nyelv lenne.


De, hogy a kedvedért válaszoljak én is a kérdésre, mert te érvelni nem tudtál, csak személyeskedni, mint egy 5 éves.

Én azt modnom, hogy attól függ, hogy mennyi időt akarsz rászánni. Ha keveset, akkor érdemes tényleg azt tanulni, aminek a fejlesztése érdekel. Erről szól a 10-es komment.

Ha viszont több időt is hajlandó vagy beletenni, akkor azt mondanám, hogy kezdj egy C-vel, készíts valami egyszerűbb alkalmazást, játékot. Ha meg vagy, akkor menj tovább egy objektum orientált nyelvre (c++ vagy java) és ott is alkoss valamit, és ezek után kezd el azt tanulni, amit a jövőben használni szeretnél.

2020. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A mai gui összehányós, eseményvezérelt, függvénykönyvtárhívogatós semmihez használd, ami ránézésre tetszik!
2020. okt. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!