Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás valóban nem...

A programozás valóban nem nehéz, hanem unalmas?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem vagyok jártas benne, de olvastam egy fórumon egy olyantól aki számítógépes kategóriákban válaszolt. Mi igaz belőle, mi nem?
2020. nov. 3. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Vannak unalmas részei és olyanok is, amiken sokat kell gondolkodni.

Van, amit megcsinálsz, aztán ha gondolkodsz még rajta, akkor felére le tudod egyszerűsíteni.

Olyan, mint könyvet írni, csak itt az a lényeg, hogy minél rövidebb és lényegretörőbb legyen

2020. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor olyan inkább, mint egy novellát vagy újságcikket írni?
2020. nov. 3. 22:59
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért ennyire nem erős a párhuzam :D
2020. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Akkor unalmas ha sz*r a cég, ahol vagy. Én pl most egy kis cégnél vagyok, ahol egy legacy kódot örököltünk. Nap mint nap kínszenvedés felkelni és ide ülni a gép elé, hogy túrjak abban a szarban, aminek semmi értelme, mert javítani nem tudok (nem lehet) rajta, de a vége úgy is az lesz, hogy újra kell írni a részeit. Fárasztó, kiábrándító és unalmas. A főnök pedig egy hajthatatlan vénség beragadt "ideológiákkal". Az ügyfél nem tudja mit akar, dokumentáció 0, a kisfőnökök gerinctelenek és nyalni kell nekik, mert jövő hónapban nincs fizu. Ha új projekt van kilátóban (ami nem legacy) a főnök akkor is el tudja rontani a kedved, mert az ő 100 éves berögzült marhaságai szerint kell megírnod, különben "túlbonyolítod" a kódot a szemében.


De voltam már olyan (közepes nagyságú) cégnél is ahol élveztem a fejlesztést, mert a csapat jól összeált, voltak senior nagy koponyák, segítettük egymást, mindig belevittünk valami újat a kódba ha új projekt volt és semmi esetre sem vettünk át legacy kódot, mert tudtuk mi lesz belőle (kész kell lenni az igényekkel határidőre, emiatt nem tudjuk átírni a hatalmas kódbázist).


Megjegyzem lehetnek olyan projektek, ahol a legacy kód sem rossz és az egyetlen dolgod, hogy migráld új technológiák szerint, ekkor is élvezhető a projekt, de az, ahol most vagyok, hát nem kívánom senkinek. Már alig várom, hogy legyen egy jobb lehetőség megpattani innen.


Van egy másik lehetőség is, amikor a főnök már úgyszintén egy vénség, kódolni és tervezni alig-alig tud, de nem rögzíti le, hogy hogyan csináld a projektet, ekkor baromira élvezem az egészet, mert mindig ledokumentáljuk mi kell, megtervezem és megírom. Saját magamtól is tanulok, új dolgokat ismerek meg és a főnök 1x nem szól bele mit hogyan csináljak (persze azért segít, ha kell).


Szóval röviden-tömören: cég és vezetőségfüggő a dolog. Általában az emberi tényező és a határidők rontják el az egészet és kiégetnek az embertelen igényekkel és hülyeségekkel.


Egyelőre ennyi tapasztalatot szereztem ~2 év alatt, de biztos vannak itt tapasztaltabbak is mint én. :)

2020. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Így igaz, egy cigány asszony is meg tudná tanulni, és tudna keresni bruttó 2-3 milliót simán. Csak az ilyen emberek lusták.
2020. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért jónéhány tényezőtől függ.

Hogy mi nehéz, meg mi nem, az erősen személyfüggő. Nagy igazság, hogy az nehéz, amit nem ért az ember. Az pedig, hogy mit ért, az nagyban a gondolkodásmódjától és az egyén képességeitől függ. Gyakori tévhit, hogy bárki alkalmas programozónak. Ez butaság. Ugyanúgy, ahogy pl. operaénekes sem lehet valaki, sőt, festő, vagy agysebész sem, ugyanúgy programozó sem, ha nincsenek meg az ahhoz szükséges adottságai. Ez bizonyos mértékig fejleszthető, de aki az algoritmizálástól, és a "gépi logikától" olyan távol áll, mint Makó Jeruzsálemtől, abból soha nem lesz jó programozó, aki élvezi is a munkáját. Mégis egyre többen vágnak bele, mert úgy hírlik, hogy ezzel könnyen meg lehet gazdagodni, aztán amikor képtelenek önállóan egy feladatnak nekikezdeni, akkor csalódttan, vagy egyenesen duzzogva otthagyják az egészet.

De nem csak az egyéni adottságok, hanem például a tananyag és a tanárok is befolyásolják, hogy mi mennyire tűnik érdekesnek. Ismerek olyan programozástanárt, akinél simán megutáltam volna a programozást, és minden bizonnyal most geológus, vagy biológus lennék, és nem informatikus, ha ő tanít gimiben. Hogy ez most pozitívum vagy negatívum, azon persze lehetne vitatkozni. :D :D

Az, hogy mi unalmas, az egyrészt egyéni adottság kérdése, másrészt pedig a munkától is függ. Ha ezredjére kellene ugyanazt a monoton munkát csinálnom, egész biztos, hogy irtóra unnám. Meg aki nem igazán erre a szakmára való, annak nyilván unalmas lesz bármilyen programozási feladat. Ismerek olyan fórumot, ahová zömében sikertelen és frusztrált "informatikusok" járnak a fáradt gőzt kiengedni (nem akarok konkrét oldalt mondani), ha azon olvastad, akkor nyilván ez az oka. ;)

2020. nov. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Akinek megvannak a képességei hogy könnyen átlássa, megértse az összefüggéseket, annak könnyebb lehet, akinek nem annyira, annak nehéz.
2020. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Néha könnyű, néha nehéz, néha unalmas, néha érdekes. A munkától is függ, de tőled is.
2020. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Kinek hogy. Van, akinek 5000 matek tétel megtanulása is tök izgalmas (ezt most nem azért mondom, mert szerintem kell matek a programozáshoz).
2020. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akinek unalmas, annak általában nehéz is. Akinek nem nehéz, annak nem unalmas, mert olyan munkákat is megkap, amik érdeklik és kihívásnak számítanak. Ha valaki nem tanul, nem elég jó, annak az unalmas rutin robotmunkák maradnak (amíg maradnak). Szerintem ezek összefüggő dolgok. Ha valaki unalmasnak találja, az vagy nem tanult még eleget, hogy igazán jót alkosson, vagy nem elég hozzá, nem neki való és azért unja.
2020. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!