Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet elkezdeni egy...

Hogy lehet elkezdeni egy szabadúszó fejlesztői karriert?

Figyelt kérdés

3 éve diplomáztam, azóta (és az egyetem alatt is) egy nagy cégnél dolgozok, amely világszinten elismert terméket fejleszt. Szerencsés helyre kerültem, ugyanis sokféle különböző nyelvvel és technológiával kellett foglalkoznom. Láttam, "hogy csinálják a nagyok", igyekeztem sok mindent eltanulni, és közben képzetem is magam. Bár nincs még sok év mögöttem, elég magabiztosnak érzem a tudásomat ahhoz, hogy egyedül, szabadúszóként magas minőségű kódot tudjak előállítani. A probléma az, hogy nem igen vannak olyan kapcsolataim, amelyek alkalmasak lennének egy ügyfélkör kialakítására. Aki hasonló helyzetben volt, az hogy oldotta meg? Hogy sikerült átállni?

Upwork és társait nem tartom túl jó iránynak.



2020. nov. 12. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nálam úgy történt ez, hogy megkínáltak engem és a barátomat egy vonzó, meglehetősen jól fizető, nagy melóval, ami számlás volt. Erre én otthagytam a munkahelyemet, a barátom amúgy sem dolgozott és nekiálltunk. Ezután még volt néhány kisebb munkánk, azután meg a nagy semmi. Profilt bővítettünk, már mindennel foglalkoztunk, csak hogy megéljünk valahogy. Kemény volt. Később megtanultunk munkát szerezni, megélni. De ehhez kellett bő két év szenvedés, mondjuk úgy, tanulóidő.

Nem hiszem, hogy bárki is elárulja, hogyan szerezhetsz munkát.

Én sem teszem. Azt mindenesetre javaslom, hogy csak akkor hagyd ott a jelenlegi munkahelyedet, ha már annyi vállalásod van, amivel nem bírsz még akkor sem, ha van még valaki akit megfizess, hogy bedolgozzon neked.

2020. nov. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
LinkedIn ugyanúgy tele van contractori pozícióval, mint alkalmazottival.
2020. nov. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
LinkedIn-t már írták, de pl. sok cégnél is lehet választani, hogy alkalmazotti vagy vállalkozói státuszban akarsz dolgozni.
2020. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos h érdekesebb munkákat kapna szabadúszóként és ha ilyen jó a hely, akkor lehet nem éri meg szakmailag sem váltani. Valószínűleg úgy érdemes belevágni, h elvállalsz kisebb melókat a főállás mellett.
2020. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!