Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lett volna a helyes válasz?

Mi lett volna a helyes válasz?

Figyelt kérdés

Állásinterjún voltam ma és volt ilyen kérdés: 1000x1000-es griden 0 jelzi a bejárható cellákat és 1 a falakat. Egy darab fal cella kiütésével maximum mekkora lesz az egy pontból bejárható terület ha jobbra/balra/le/fel mozoghatunk és falon nem mehetünk át?

Nem kellett kódot írni csak szavakkal leírni, hogy milyen algoritmust használnánk és annak milyen futásideje lenne. Erre mi lett volna a helyes válasz?



2020. nov. 12. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég fura, sem az 1-es cellák számát nem tudjuk, sem azt, hogy egybefüggő falakról van-e szó, stb. Szerintem maximum a teljes teret bejárhatjuk, hiszen lehet, hogy csak egy fal van, ami talán még meg is kerülhető.

Vagy félreértem a feladatot? :)

2020. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem konkrét eredmény volt a kérdés, hanem hogy milyen algoritmust írnék rá és annak milyen futásideje lenne (nagy O-ban kifejezve gondolom).
2020. nov. 12. 17:16
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
Ez nagyjából olyan, mintha megkérdezném, hogy milyen futási ideje lesz annak a programnak, ami megold egy problémát. Ez egy értelmetlen kérdés, amire nincs értelmes válasz, pláne nem algoritmus. Ha gráfbejárási algoritmust akarnak, mondják azt, de ez a fal kiütős humbug teljesen értelmetlen.
2020. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kérem csak a kompetensebb emberek válaszoljanak, köszönöm.
2020. nov. 12. 18:36
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

A kérdés maga inkompetens, erre többet ne várj. Ezt mutatja, hogy te magad sem tudod megfogalmazni, hogy mi a kérdés lényege.

"Mekkora lesz az egy pontból bejárható terület" - erre vannak gráfbejáró algoritmusok, de ennek a megválaszolásában nem értelmezhető faktor a "fal kiütése". Azt mondod, hogy nem konkrét eredmény volt a kérdés, de az 'egy cella kiütése' kizárólag konkrét esetekben értelmezhető, általánosan nézve a problémát teljesen irreleváns. Szóval a kérdésnek semmi értelme ebben a formában. De do prove me wrong, már ha megy.

2020. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehat van egy matrixunk ami egyesbol es nullabol all es annyi a kerdes, hogy mennyi a maximum bejarhato terulet tetszoleges helyrol indulva, ha valamelyik egyest nullara cserelhetjuk. Jol ertem?
2020. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-ös kérlek ne írj több választ a kérdéshez.

6-os így van igen.

2020. nov. 12. 19:43
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy lehetseges O(N*M) megoldas (ennel ugye nem lehet jobb) ha csinalsz egy flood fill-t a nullakra, aztan egy egyszeru maximum kivalasztast az egyeseken a szomszedos teruletek merete alapjan.
2020. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor ezt elk*rtam :)

Azt írtam, hogy kigyűjteném az egyes területek méreteit aztán végig néznék minden területpárt és amik szomszédosak azoknak az összege lenne egy lehetséges megoldás és ezek közül kéne a maximum.

2020. nov. 12. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
Olyan jó, hogy állásinterjukon tök értelmetlen a valóságtól és a valóságos munkavégzéstől teljesen eltávolodva kérdeznek:D. Az ilyen helyeket kerüld.
2020. nov. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!