Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erre a kérdésre mi a helyes...

Kadamqq kérdése:

Erre a kérdésre mi a helyes válasz/válaszok? "Válassza ki az egyszerű adattároló használatának eseteit az alábbiak közül? a. a="asztal" b. x=1 c. l=[1,2,3,4] d. sz=[1,"x",True,"bal"]

Figyelt kérdés
Interneten csak egyszerű és összetett adattípusokra találtam választ, nem nagyon értem mire gondol az adattároló alatt

#programozás #Python #adattáorló
2020. nov. 5. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Adattároló szerintem itt azonos az adott típusú adatszerkezettel.

Egyszerűnek nevezhető, ami egyedi adatokat tartalmaz, tehát nem tömb, vektor, stb.

a. ez karaktertömb

b. egész szám

c. egész tömb

d. vegyes tömb

2020. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Annyit pontosítanék, hogy az 1. az String, és az egyszerű adatszerkezet.
2020. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

..Itt pl. összetettnek veszik:

[link]

2020. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a string, mint karakterlánc összetett adattípus, vagyis a legtöbb helyen tényleg azt írják. Viszont akkor csak a B a jó válasz, a többi mind összetett. Azért furcsálom, mert "eseteit" ír a kérdésben, így azt gondolnám, hogy több jó válasz is van.
2020. nov. 5. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

“ Néhány nyelvben az elemi típusok közé tartozik, más nyelvek az összetett típusok közé sorolják.”

[link]


Azaz ez tényleg nyelvtől függ. Szerintem Pythonban, Javában azaz a magasabb szintű nyelvekben egyszerű adattípus; az alacsonyabb szintű nyelvekben (C stb.) összetett.

2020. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, de a Pythonban a list vagy a tuple is egyszerű típus.

[link]


Hát igen, attól függ, hogy az összetett típus mennyire azonos az atomival. A string lehet egyszerű az adott nyelv szintjén (a háttérben már nem feltétlenül), de semmiképp nem atomi.

Én itt nem jelölném meg a stringet.

2020. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Esetleg nem tudjátok angolul, hogy lehetne erre rákeresni?

Illetve ha jól értem az egyszerű és elemi adattípus ugyanaz, és van még az összetett adattípus.

2020. nov. 5. 14:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Itt például egyszerű típusnak írják, merthogy "Simple data types represent a single value".

[link]


A nyelvfüggőség mellett szól ez is, bár itt "primitív" adattípusokról van szó:

"The actual range of primitive data types that is available is dependent upon the specific programming language that is being used. For example, in C#, strings are a composite but built-in data type, whereas in modern dialects of BASIC and in JavaScript, they are assimilated to a primitive data type that is both basic and built-in"

[link]

2020. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egy ilyen is lenne a válaszok között?

a=['a','s','z','t','a','l','\0']

2020. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Érdekes amúgy, mert itt [link]

az elemi vagy egyszerű adattípusok közé sorolja a Tuple-t Pythonban, amit én nehezen hiszek, hogy igaz. Mivel azt is írja, hogy a string típusú adatok összetettek C-ben, ezért gondolom Pythonban is, mert C-ben írodott.

[link] A BME oldalán már a string és a tuple is összetett adattípusként szerepel.

2020. nov. 5. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!