Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon valóban Java...

Magyarországon valóban Java fejlesztőként lehet a legkönnyebben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A Java nyelv meddig fog még kitartani? Mi fogja átvenni a helyét Magyarországon?

2020. nov. 17. 14:38
1 2 3 4
 1/33 Fsms ***** válasza:
37%
olyan szakember hiány van, hogy szinte bármilyen nyelv jó: phyton, ABAP, Javascriprt, PHP, etc. nem tudsz mellé lőni.
2020. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Igen, ha az álláskereső oldalakon rákeresel a keresett programozási nyelvekre láthatod, hogy a Java a legkeresettebb. Jó pár évtizedig jelen lesz még, hiszen sok helyen használják, és ha előbb utóbb nem is fognak új projekteket indítani benne, a legacy kóddal mindig foglalkozni kell majd. Az, hogy mi fogja átvenni a helyét, azt csak a jövő tudja majd megmondani.
2020. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon jelenleg JÓ fejlesztőként lehet a legkönnyebben elhelyezkedni.


2: Ezt írod: "Jó pár évtizedig jelen lesz még". Te honnan veszed ezeket a hülyeségeidet? Netán OKJ-s jósnőképzőt végeztél?

2020. nov. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
2%

A néhány nap és az évtizedek között azért van egy-két nagyságrend.

Az viszont már most észlelhető, hogy a java kezd háttérbe szorulni, arra pedig mákszemnyi bizonyíték sincs, hogy évtizedek múlva is keresett nyelv lesz.

A mai fejlesztések obsolete címkét kapnak úgy 7-8 éven belül, húsz-huszonöt éves kódhoz meg tíz-tizenkét év múlva hozzá sem fognak nyúlni.

2020. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha azt nézzük, hogy pl. Tiobe index szerint 20 éve a Top3 nyelvek egyike, akkor szerintem nem túlzás azt mondani, hogy még 20 évig nem is fog eltűnni, még ha visszább is esik majd a népszerűsége.
2020. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Ja igen, a PHP meg már évek óta "halott" ugye... Mégis találni azért egy-két PHP fejlesztő álláshirdetést. Szokás divatból szapulni nyelveket, nem hiszem hogy a Java eltűnne éveken belül.
2020. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

A tiobe index egy manipulált lista, amelynek a célja sem egyéb, mint manipuláció.


7: A php is szépen sodródik kifelé, egyre több cég passzolja, ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy bőségesen lesz php kódra épülő website tíz év múlva is, ha más nem, abandoned státuszban. A php-t ugyanakkor ne hasonlítgassuk már a java-hoz.

2020. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

5:

Nyúltam hozzá 10+ éves perl kódhoz magam is, de egy korábbi munkahelyemen volt pl. Delphis csapat, ők máig abban fejlesztenek, de vannak máif Cobol projektek is. A Java korszak mindezeknél nagyságrendekkel több rendszert termelt, úgyhogy ha holnaptól visszaszorulna a nyelv, akkor is lennének fejlesztések még 20 év múlva is.

2020. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

8:

Szerintem se hasonlítgassuk a PHP-t a Java-hoz. Java-ban pl. banki backend rendszerek vannak, olyanok amelyeket nagyon drága lenne lecserélni, azokat akkor cserélik le, amikor valami szabályozás miatt amúgy is jobban megérné, mint tovább foltozgatni. Ez viszont ritkán jön el, és nem egyszerre az összes alrendszerre. Éppen ezért ezeknek sokkal hosszabb az életciklusuk, mint a jellemzően webes backend PHP projekteknek.

2020. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

"Nyúltam hozzá 10+ éves perl kódhoz magam is, "


Ja, én meg nyúltam hozzá 25 éves kódhoz is, csak ebből nem következik az, hogy 10-12 év múlva hozzám hasonlóan tesznek majd a cégek. Nagyon komoly átstruktúrálódás várható. Sok esetben a kódot is robot írja majd. Nem véletlenül erősödik vissza a c sem.


A banki rendszerekhez nagyon ritkán szoktak hozzányúlni, a bankbiztonság viszont prioritást élvez a javaval szemben, pláne, ha lesz/van alternatívája. A php-nak jelenleg nincs alternatívája és nem látszik, hogy egyáltalán akarna lenni bármi ilyesmi, a javanak viszont van, ráadásul több is.

2020. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!