Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozó tanulónak...

Kezdő programozó tanulónak mit ajánlotok? C#, C++, vagy sima C?

Figyelt kérdés
Csak ezekből válasszatok, köszönöm.
2020. nov. 19. 15:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Az Egyetemen mind a 3-at oktatják például. Mindenhol. Abból tudok kiindulni, hogy mi C++-al kezdtünk, és valószínűleg nem is véletlen. Sokkal jobban belátsz a háttérbe, de mégsem annyira lebutított nyelv, mint a C. Egy C++ után más nyelveket megtanulni nagyon egyszerű lesz.
2020. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
És mi a későbbi célod vele? Merre szeretnél tovább haladni?
2020. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A mostani cél a lényeg, hogy egyszerűen tanuljak egy nyelvet nem a későbbi.

Inkább maradok a sima C nél.

2020. nov. 19. 17:17
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Ezt azért kérdeztem, mert pl. ha alacsony szintű programozás érdekel (pl. hardver, hardver közeli, operációs rendszer és társai) akkor egyértelműen a C. Ha inkább objektum orientált programozás (akár pl. egy windowsos alkalmazást szeretnél írni) akkor inkább a C++.
2020. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Ha Windowsos alkalmazást szeretne írni akkor inkább C#, egészítenélek ki. Ha komolyabb szoftvert szeretne írni, amiben számít a teljesítmény és nem egy egyszerű projectről van szó, hanem például egy Photoshop-ról akkor C++. Illetve, ha multiplatformot akarsz akkor is C++. Tudom, hogy a C#-ba is már bármilyen platformra lehet a Core-al fejleszteni, de úgymond "sokkal macerásabb", mint C++-ban, mert C++-ban 1 kattintásra az adott rendszerre fordíthatod. :)
2020. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De a sima c vel nem lehet windowsra csinálni alkalmazásokat?
2020. nov. 19. 18:06
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
De lehet, csak bonyolultabb. Az egész ablakozós, eseménykezelős cucc objektumorientált esetre van kitalálva, és ezért abban egyszerűbb megírni. De létezik nem egy natív C-ben megírt windowsos alkalmazás is (most nem a Hello, world!-re gondolok), én is írtam natív C-ben windowsos alkalmazást. Nem kizárt, de egyszerűbb C++-ban.
2020. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

#5 maximum az egyetemi beadandó szintű projecteket tudod '1 kattintásra az adott rendszerre fordítani'

nagyon sok dolog van C++ban, ami nem platformfüggetlen

2020. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én eddig sajnos nem találkoztam teljesen platform független nyelvvel. Ha más nem a fájlnév alakja és felépítése eltér, attól függően milyen operációs rendszert használ az ember. De ez még a legkevesebb. És minnél összetetebb egy operációs rendszer annál inkább platform függő lesz az alkalmazás.
2020. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lehet akkor mégis meg kellene próbálkozni ezekkel az objektumos nyelvekkel inkább
2020. nov. 19. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!