Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek így jelentkezzek-e...

Szerintetek így jelentkezzek-e programtervező szakra?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, emelt matek faktos. Matekból négyes vagyok és nem fogok emelt szintű érettségit írni belőle, mivel a középszintűt biztosabbnak érzem. Sosem voltam egy matekzseni, az elmélettel nehézségeim vannak. Integrálni, deriválni egészen jól tudok, viszont például a geometria elég nehezen megy. Páran próbálnak lebszélni a szakról, hogy nehéz, sok a matek és mivel nem vagyok matekzseni ezért szerintük nem menne. Próbáltam programozni otthon, de nem nagyon értettem, elég nehezen fogtam fel a dolgokat. Most hobbiként kódfejtést szeretnék tanulni, érdekesnek hangzik.

Szerintetek érdemes megpróbálni? Honnan tudhatom, hogy ez a szak abszolút nem nekem való? Weboldal készítés érdekelne, illetve gondolkodtam már egyszerűbb játékon is(pixeles).



2020. dec. 27. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Mit szólnál a kőműves szakmához? Egésznap tologathatnád a napon a talicskát, tele beton téglával, de télre általában technológiai szünet van.

Az jobban tetszene?

2020. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vékony kislány vagyok, ha jelentkeznék kőművesnek szerintem kiröhögnének.
2020. dec. 27. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor műkörmösnek?

Egésznap csiszolhatnád, vághatnád ragaszthatnád, festhetnéd, beszakadt véres körömágyakat kezelhetnél! Folyamatosan hallgatnál történeteket.

Ez talán?

2020. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell matekzseninek lenni hozzá, az egyetem elvégzése elsősorban szorgalom kérdése. A programozásoktatás pedig nulláról indul, szóval nem gond, ha nulláról indulsz. A kérdés inkább az, hogy szeretnéd-e ezt csinálni, és hogy mik a céljaid.
2020. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem könnyű az egyetemi matek, de nem is tanulhatatlan. Szenvedős dolog, nem kell hozzá zseninek lenni.

A programozás más kérdés, egy elvontabb logikai gondolkodás szükséges hozzá.

A webes irányból, pl a frontend teljesen más jellegű, mint egy klasszikus C++, C, Java nyelv, kevésbé összetett.


Ha tényleg szeretnéd csinálni, érdekel, és van kitartásod, mert rohadt nehéz lesz, akkor próbáld ki. Nincs veszteni valód, legfeljebb egy félév után (ilyenkor még költségementesen) otthagyod a szakot.

2020. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Eszembe jut amikor a Közelítő és szimbolikus számítások órán mondta az előadó valami kapcsán, hogy aki itt van az nyilván nem webfejlesztőnek készül, hisz annak felesleges az egyetemi szint. Lényegileg erre utalt. Most persze ez csak egy vélemény, de annyi igazság van benne, hogy nagy matek nem kell hozzá meg persze sok másféle programozói területhez se.


Emlékszem anno én se értettem a programozást, de egyetemről tényleg a fokozatos tempóval + egészhétvégén a gyakorló feladatok csinálásával azért ráéreztem a nagyon alapjaira. Onnantól már meg lett a lendület a komolyabb szinthez is. Mondjuk én szeretem a matekot, de a trigonometriát meg a binominális sorokat meg miegyebeket már nem csipáztam, mégis megajánlott jeggyel mentem át a legnehezebb matekos tárgyból is, amin az emberek 80% -a bukik. Ha szorgalmas vagy meglesz.


Szerintem kezdj el Pythonba programozni. Egyszerűbb, mint C/C++/Java -val kezdeni és nem mellesleg lehet webfejlesztésre is használni. Kezd el olvasni (közbe gyakorolva amit tanultál) ezt a könyvet és meglátod, hogy megy-e: [link] Nem olvastam, de hallottam már kollegát dícsérni ezt és ha lesz időm majd én is tervezem. Van benne webes fejezet is.

2020. dec. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem most merítkezz meg a programozás világában. Aztán az előtted álló félévben kiderül, mennyire való ez neked.

Én úgy sejtem ki az általad elmondottakból, hogy nem igazán.


A kódfejtés az a terület, amit úgy is lehet magas szinten művelmi, hogy nem vagy túl jó programozó. A matek mondjuk kikerülhetetlen, az kell hozzá.


1-3-ról meg már tudjuk, hogy az építőipar fenegyereke, nyáron kőműves, télen meg műkörömépítő.

2020. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Én hármas közép matekkal jöttem proginfóra de programozni már tudtam így első félévben erre nem is kellett tanulnom csak a matekra, de azt nagyon durván. Ha deriválás és integrálás megy akkor tanuld meg a programozás alapjait és nagyon könnyű 1. féléved lesz. Én úgy jöttem ide, hogy fejből egy 1/x függvényt nem tudtam ábrázolni, deriválás/integrálásról pedig még csak nem is hallottam mégis sikerült a kalkulus(analízis) gyak és vizsga is.


"Páran próbálnak lebszélni a szakról, hogy nehéz, sok a matek és mivel nem vagyok matekzseni ezért szerintük nem menne"


Tényleg sok lesz a matek de szorgalom kérdése. Az infós szakok nem az egyszerűségükről híresek. Nem fogsz minden hétköznap inni a barátokkal meg a tököd ki lesz az egésszel de simán hozható ha tényleg akarod.

2020. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mehetsz proginfóra. Nem tudom más egyetemeken hogy van de itt Szegeden pl már nincs is olyan sok matek. Diszkrét matekból meg kalkulusból is csak 1 félév már a kötelező, de ezek simán menni fognak ha emelt matek faktos vagy. Aztán van még sztochasztika, statisztika, meg közelítő és szimbolikus számítások, utóbbi elég kemény de megugorható. Kb ez az összes tárgy ami olyan igazán tiszta matek. A számítástudományi tárgyak az igazán nehezek imo, de azok is mind teljesíthetőek.

Meg a 6-osnak is igaza van, hogy igazán aki webfejlesztő akar lenni annak nem is lenne muszáj egyetemre jönnie. Csak hát a világnak ezen a részén azért még mindig szeretik a cégek ha van BSc-d. Nem beszélve arról hogy az egyetemen azért kapsz egy alapot amire lehet építeni, ha államis leszel akkor ráadásul ingyen.

Még egy nagyon fontos előny, hogy a cégek nagyon szeretnek hallgatókat gyakornokként felvenni, és nagyon sokakat meg is tartanak hogy úgy mondjam diploma után. Vannak állásbörzék, sőt még külsős cégek által tartott kurzusok is, szerintem baromi jó lehetőség. Ez megint nyilván az SZTE-s tapasztalatom, de tuti máshol is kb ez van.

Őszintén szerintem az egyetemi informatikaoktatás siralmas állapotban van egyébként, de így is túl nagy lehetőség ahhoz hogy kihagyd, főleg ingyér'. A leírás alapján szerintem menni is fog, szóval jelentkezz bátran.

2020. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!