Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ideiglenes megoldásként...

Ideiglenes megoldásként lehet-e haszna egy bootcampet elvégezni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy az egyetem sokkal jobb alapot, tudást biztosít, a lényeg az lenne hogy előbb a Codecoolnál, vagy valami hasonló iskolánál elvégzek egy rövidebb képzést, majd amikor munkába álltam valahol akkor utólag végeznék el levelezőn, ehhez releváns felsőoktatásban. A kérdés tehát nem arra irányul hogy bootcamp vs egyetem, melyik a jobb, hanem hogy megéri-e ezt a fenti tervet követni.


Az most kérdéses hogy be tudnék-e a jelen helyzetben vállalni több évet egyetemen, ezért is fordult meg a fejemben hogy ezzel várnom kéne pár évet, viszont innen jött az ötlet hogy egy ilyen rövidebb képzést addigis megcsinálnék és azzal munkába állnék amíg eljön az ideje a "továbbtanulásnak".


Nem tudom mennyire releváns ide, de azt még érdemes hozzáfűzni hogy még csak 21 éves vagyok, tehát időm és lehetőségem még lenne később bőven továbbképezni magam bármilyen formában.



2021. jan. 10. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy is akarsz levelezőn egyetemre menni, akkor kezdj egyből ott. A codecool valami 1-1.5 év és az nagyon sok ahhoz képest, hogy nem kapsz a végén rendes papírt. Akkor már inkább kezdj egy bsc-t levelezőn vagy estin és akkor 1 év után még mindig el tudsz kezdeni állást keresni mellette és jobban is hangzik a folyamatban lévő egyetemi tanulmányok, mint a bootcamp.


Azzal ne nyugtasd magad, hogy csak 21 éves vagy és ráérsz még tanulni iskolai keretek között. 1.5 év bootcamp és 3.5 év bsc full optimistán csúszás nélkül is sok idő munka mellett, de ha még ki is hagysz pár évet a kettő között úgy még nehezebb. Nem poén 25-28 évesen iskolapadban ülni és éjszakánként vizsgára tanulni, amikor a kollégáid már rég lazán élik az életüket.

2021. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesnél rövidebb bootcampeknek nincs értelme. 1 évnél kezdődik az abszolút minimum (és akkor a napi min. 3-4 óra plusz melót még mellé is raktad!) Ha ennyit bevállalsz, akkor van értelme, ha nem, akkor nincs.
2021. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Munka mellett nagyon szar egy BSc-t végezni. Ezt gondolt át jobban.
2021. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl drága a bootcamp. Néztem az árakat. Röhej. Abból kifizeted a levelező képzést simán, ami több tudást ad és a munkaerő piacon is előnyből indulsz.
2021. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 ha levelezőre mennék azt most is munka mellett csinálnám, úgyhogy az nem annyira szempont
2021. jan. 11. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Én láttam bootcampen diplomást. Több tudást ad az egyetem? Háááát... sokat nem tudott. Azért ment oda, mert az egyetemen mindent is tanult, csak azt nem, amit kellett volna, és nem tudott elhelyezkedni. Egy diploma semmire se garancia.
2021. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy diplomásokat vesznek fel a bootcampek. Csak nem IT végzettségűeket, hanem történészeket meg óvónőket. Aki IT diplomával elmegy bootcampbe a bruttó 340-es fizu reményében, na hát az annyit is ér.
2021. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6: az a mindent is bőven elég arra, hogy bármilyen feladatot kapj arra megoldást találj. Ez a lényege.
2021. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsük el, hogy 6-oska új regisztráció, nincs még értékelése, és én más fórumon is láttam már bootcampet hirdető fake profilokat... Ugyanazt a trope-ot puffogtatja, mint a bootcampes PR-cikkek, hogy az egyetem elméleti és haszontalan, de bezzeg a bootcamp... De hát egy igazi programozónak feltűnt volna, hogy a kamuregjének még nincs értékelése, a bootcampről meg kétséges hozzáértéssel jönnek ki emberek. Szóval mindenki ennek a figyelembevételével fogadja meg a hozzászólásokban írtakat. :)))
2021. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kicsit régebbi, de leírom a véleményem. Én nem mennék se bootcamp-re, se egyetemre. Nagyon egyszerű. A bootcamp-ek, irdatlan tempóban próbálják neked átadni a tudást, amit te nem leszel képes ennyi idő alatt felszívni, ezért te ne is álmódj hogy a képzés elvégezte után te fejlesztői állást kapsz,majd rá 2 év múlva, miután otthon egyedül tovább fejlesztetted magad. Az egyetem, az pedig nem ad piacképes tudást. Az alapokat igen, de hol tanulsz te ott spring framework-ot vagy teszem azt react-ot stb stb. Sehol. Minden programozó, valójában otthon, egyedül tanult meg programozni. Nagyon sok olyan programozó ismerősöm van, mint magam is, akinek nincs papírja, nem végzett bootcamp-t, hanem otthon megtanulta. Volt ismerősöm aki Angliában 1,5 év alatt tanulta meg, miközben egy halfeldolgozó üzemben dolgozott és nőként 29 évesen programozó lett. Vannak ismerőseim akik ott hagyták az egyetemet, 1 vagy 2 év után, de olyan is aki 6-7 év alatt fejezte be mert inkább dolgozott. Egész nyugodtan jelentkezhetsz egy junior állásra, diploma nélkül. Engem is így vettek fel. Mennyi egyetemen végzett embert láttam már, akinek kevés vagy egyáltalán nem volt gyakorlati munkája az évek során és úgy jött oda hogy ki kellett őt nevelnünk... Nem egy leányálom.
2021. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!