Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek megéri elvégezni...

Szerintetek megéri elvégezni egy hat hetes Android programozói kurzust? Vagy nem érdemes rá befektetni?

Figyelt kérdés

Sok ilyen hirdetést látok Facebookon hogy kedvezményes áron lehet elkezdeni.

Előtte lenne pár hét alapozói kurzus akinek nincs programozói tudása.



2020. jún. 18. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Oda 6 hét bőven kevés
2020. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy mik a jelenlegi képességeid, és hová szeretnél eljutni? Na meg persze, hogy mennyibe kerül?

Én őszintén szólva felesleges pénzkidobásnak tartom. El is mondom, hogy miért. Ha már tudsz programozni, akkor ezt akár magadtól, netet bogarászva, vagy megfelelő szakkönyvet beszerezve el tudod sajátítani. Már magyar nyelven is vannak az Android programozásáról könyvek, pl. a BBS-Info kiadó gondozásában az Androidos szoftverfejlesztés alapfokon, az Alkalmazásfejlesztés Android Studio rendszerben, illetve a Navigációs szoftverek fejlesztése Androidra. Meg persze van egy halom angol szakkönyv, és annyi netes tutorial, youtube-videó, amivel Dunát lehetne rekeszteni. Nem állítom, hogy egy segítőkész tanár ne jelentene sokat, de ha már valaki tud programozni, annak ritkán esik nehezére egy-egy új nyelvet, technikát magától elsajátítani.

Ha viszont valaki nem tud programozni, akkor ez az idő rohadt kevés. "Pár hét" alatt nem lehet megtanulni programozni. A legtöbb felsőoktatási intézményben is fél, vagy 1 év szokott lenni az alapozás. Szoftverfejlesztő szakgimikben is egy év az alapozás, de úgy tényleg igazából a 3. év végén mondhatják el magukról, hogy már tudnak valamennyire programozni. Ez 2 hétbe akkor sem sűríthető bele, ha éjjel-nappal azt csinálnád. Ráadásul a tudást is csak megfelelő "sebességgel" lehet feldolgozni, ha egyszerre túl sok az információ, akkor hamar belezavarodik az ember.


Szóval: szerintem nem éri meg. De természetesen mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné. :)

2020. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! Egyébként az egyik pesti egyetem honlapján láttam.

És 150.000 körül van, emiatt kérdeztem, hogy esetleg érdemes-e ebbe belefektetni vagy sem, de akkor inkább nem. :)

Csak amiatt keltette fel az érdeklődésem mert neves oktatók oktatják online és adnak róla elismervényt, azt hittem ezzel majd kezdhetek valamit a munkaerőpiacon :D

2020. jún. 18. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már programozó vagy és ez csak plussz, hogy megismerkedj mit hogyan akkor tökéletes. Ha nincs alap vegzettseged akkor a 6 hét elég kevés... Inkább 2-3 év...
2020. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"azt hittem ezzel majd kezdhetek valamit a munkaerőpiacon :D"


Inkább csak a toaletten. Ha éppen nincs jobb alternatíva.

2020. jún. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyedül a netről nemtudod elsajátítani akkor kurzussal sem fog menni. Csak annyi a különbség hogy lesz ott egy személy aki elmondja ami le van írva a neten is vagy könyvekben valamint ha elakadsz szintén ő tud segíteni szóval kiváltja a kérdezz felelek siteo kat valamint a könyveket,netet.


Azért fizetnél ami ingyen is elérhető.

2021. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!