Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A hazai piacnak a programozáso...

A hazai piacnak a programozáson belül mik a sajátosságai? Például milyen tudás keresett, vannak-e sajátosságai a különböző ágazatoknak/területeknek, milyen a színvonal/kultúra/attitűd/mentalitás?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mi a tapasztalatotok. Ez egy tág kérdés, nem várok átfogó választ.


Én is programozom, autodidakta módon tanulok, viszonylag kevés piaci tapasztalatom van, így kevés emberrel állok kapcsolatban, ezért kérdezem.



2021. jan. 16. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha új technológiákat szeretnél használni az iparban, ki fogsz ábrándulni nagy eséllyel.


A cégeknél sok esetben elavult technológiákkal készült több éves összetaknyolt alkalmazásokat kell támogatni és bugfixelni. Sok továbbá a kókler, aki megcsinál valahogy valamit aztán ők lesznek az etalon, mert gyorsan megcsináltak valamit. Hozzányúlni meg senki ne akarjon, mert már csak a szósz hiányzik a spagettikódjához.


Ez az én személyes véleményem/tapasztalatom, valószínűleg lesznek derülátóbb kommentek is.

2021. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon lehet általánosítani, van sok olyan amit az 1-es ír, de azért szerencsére találkoztam az ellenkezőjével is. Nagyon cég függő. Van aki megragad a régi tech-nél fél az újtól, és vannak akik nyitottak az új megoldásokra.
2021. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Hiába ragad meg a régi technél, ha az ipar fejleszt, új gépeket vásárol, akkor muszáj új technológiák felé menni. A régi dolgoknál akkor maradnak a programozók, ha a cég nem fejleszt. De ha egy cég manapság nem fejleszt akkor csődbe fog jutni. Tehát ez a régi dolog teljesen hülyeség.
2021. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3:nem muszály új technológiát használni ahhoz, hogy fejleszd a saját cuccaidat. Egy haverom dolgozott egy cégnél, ahol a mai napig WPF-et használnak( [link] Ezer éves technológia, viszont a cég termékei meg elég high-techek.


A régi, jól bevállt technológiáknak megvan az az elönyük, hogyha bugos a cucc, amit fejlesztesz, valószínüleg a te kódodba van a hiba, nem pedig a compilerben/frameworkben/libben/akármiben, amire támaszkodsz. Míg ha pl az 1 éves 1.0-ás verziójú legújabb javascript frameworköt használod, nagy eséllyel belefutsz valami gyermekbetegségbe.

2021. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A WPF új technológiának számít. Ha Winformot használna akkor lenne gond. WPF helyett nem is igazán van más alternatíva desktopra.
2021. jan. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!