Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akinek van kedve,írna vélemény...

Akinek van kedve,írna véleményt a PHP keretrendszeremről?

Figyelt kérdés

Hogy min kellene,hogy változtassak,hol fejlődjek?

MVC-t alakalmazok,saját service container,PDO-ra építve,stb...


[link]


(Az Operett nevet poénból választottam a Symfony (Nyilván,soha nem fog felérni hozzá az enyém) miatt :D Tervezem átnevezni)



Akinek volt ideje/energiája valamennyire átnézni,annak nagyon szépen köszönöm! :)



2021. jan. 26. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért leírhattad volna, hogy mi volt a célod vele, milyen igényt elégít ki, miért érdemes használni más frameworkök helyett.
2021. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg feldobhatnál egy doksit is .. senki se fog órákat el***ni az idejéből.
2021. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A célom eredetileg a gyakorlás volt vele,sima weboldal framework egy kis ORM-mel,és template engine-nel.
2021. jan. 26. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így első ránézésre vegyük ezt példának:

[link]

Ezt az osztályt esélyed nincs unit tesztelni, olyan dolgok miatt, mint:

"$zip = new zipArchive;"

"date('Ymd_his')"

"time()"

"$gzip = gzopen($this->path . '.gz','wb');"


Nem tetszik benne, hogy van egy nagy globális IConfig konfiguráció. Ha kell nekem mondjuk egy Memcached cache, akkor miért kell a teljes alkalmazás konfigot átadni? Miért nem elég csak azokat az adatokat megadni, ami a kapcsolat kiépítéséhez kell?


A Core\App::getResolver() nagyon veszélyes. Ha "public static", akkor az IoC containeredből simán lehet service locatort csinálni, ráadásul ez ambient context antipatternhez is vezet.


Szintén hiányolom, hogy nincs eszköz rendes logoláshoz.


Bár látom, hogy a framework-öd támogat console módot is, szerintem nem kellene. Egy MVC framework-nek szerintem semmi dolga nincs a konzollal. A fejlesztőnek a felelőssége leválasztania a business logikát, hogy aztán szabadon dönthessen arról, hogy weben akarja a kódját használni a te frameworköddel, vagy konzolban akarja futtatni egy másik, erre specializálódott fw-öt használva.


Hobbiprojektnek jó, gondolom éles használatra nem szánod. Sokat lehet belőle tanulni, de szerintem túl nagy projekt egy embernek. Bár sok dologra gondoltál (IoC DIC, middleware, routing, ORM, ...), de mind-mind nagyon kezdetlegesek.

2021. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ,és hogy időt szántál rám!


Igyekszem majd javítani a dolgokat az alapján,amit írtál. Az IConfig-os problémába bele sem gondoltam,jogos!


A Core\App::getResolver()-t is igyekszem majd kiirtani.


Kár hogy kezdetlegesek a dolgok benne,pedig igyekszem jól megírni a dolgokat. :(

2021. jan. 27. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!