Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez szerintetek jó lesz ?...

Ez szerintetek jó lesz ? Kritikát, véleményt változtatást.

Figyelt kérdés
Kezdő programozó vagyok először a C nyelvet aztán a C++ aztán C# nyelvet aztán javasprict, python és java nyelvet akarom megtanulni szerintetek ez jó vagy sok vagy valamelyiket ne tanuljam meg ?

#programozás #kezdő #Java #Python #C,C++ C# #Javasprict
2020. júl. 9. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Azt tanuld ami érdekel. Ennyit úgysem fogsz. Értelme sincs. Egyiket se tudod mélyen megtanulni. Főleg, ha abból indulunk ki, hogy már a C++-ra éveket kell szánni...
2020. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor légyszi mond mivel kezdjek és melyiket NEM érdemes megtanulnom
2020. júl. 9. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Bármilyeket érdemes tanulni, mert bármelyik jó, és másra jó. Attól függ mit szeretnél a későbbiekben?


Itt egy lista. Mindegyikről ír. ProvsCon.


[link]

2020. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdő programozó vagyok"

Egy tanuló nyelvet válassz elsőként. Egy nyelv megismerése nem azonos a programozás tanulással.

2020. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Pythonnal erdemes. Kezdo orientalt
2020. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jönnek ezek a nyelvtanulási mániák ezen az oldalon? Készséget szerezz, ne 500 nyelv szintaktikáját tanuld meg.


Nálam pl. úgy volt hogy egyetem után, jelentkeztem egy software engineer állásra, le volt írva hogy kell tudni javascript-ben programozni, de nem ismertem annyira a nyelvet. Mindegy, felvettek és JavaScript-ben (IS) kell programozni. Egy hetet rá szántam és megtanultam a nyelvet, az nem nehéz, abból már tudtam a feladataimat csinálni. Persze eközben bővült a nyelvtudas folyamatosan. A nehéz az amikor megoldást kell találni valamilyen nehezebb problémára, illetve az hogy a kódod szép és igényes legyen.


Tanulj meg egy vagy kettő nyelvet tanulás alatt, ezeket közül tök mindegy melyik és mellette azt értsd meg mi miért és hogyan működik. Emellett pedig a CLEAN code elveket oda-vissza tudni. Esetleg OOP tervezési heurisztikák, minták se haszontalanok ha benne vannak a fejedben és tudod rutin szerűen alkalmazni őket.


Nem tudom honnan ered ez a 500 nyelvet megtanulok aztán az jó lesz teória...

2020. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!