Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki többször is...

Van itt olyan aki többször is feladta, majd mindig újra elkezdte a programozást?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka hogy feladtad és mi volt az oka hogy újra nekifutottál? Én így vagyok vele, kb 5 ször kezdtem bele és valamiért mindig visszatérek hozzá és így megy ez körbe körbe,pedig nem azért hagyom abba mert nem megy.
2021. jan. 28. 06:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell feltétlenül ennyire temetni a programozást, hanem a függőségeden kell segíteni. Én is ezzel szartam el az egész gyerekkorom, szóval megpróbálnék segíteni, mert nekem is jó lett volna akkor, ha tudom, mekkora csapda ez.


Szóval a fő probléma, hogy magas a dopamin toleranciád. A dopamin egy ingerületávivő anyag, ami pl. a boldogság érzéséért felel. Ha valami pozitív dolog történik velünk, akkor dopamin szabadul fel, ingerli a receptorokat és jól érezzük a magunkat. Viszont ha túl sok van, akkor hozzászokunk, és azt a szintet kell tartanunk egy átlagos hangulathoz is.


A játékok és a közösségi oldalak direkt arra vannak kitalálva, hogy nagyon sok dopamint szabadítsanak fel, mert így fognak az emberek velük sok időt tölteni, és ők abból élnek, szóval szándékosan nagyon addiktívak. (Nem annyira mint egy-egy drog, de az elv ugyanaz, a néhány drognál jelenlévő fizikai függőségtől eltekintve.)


Szóval a megoldás innen már egyértelmű: csökkentened kell a napi dopaminmennyiséget. Ezt úgy tudod elérni, ha korlátozod az olyan tevékenységek végzését, amik ennyire sok dopamint szabadítanak fel, mint pl. a játékok, közösségi média, youtube, telefon pittyegésre azonnal reagálás, stb.


Nem kell azonnal otthagynod mindegyiket, mert akkor jobban megérezheted az "elvonási tüneteket", de ez közel sem olyan mint egy fizikai addikció, simán le lehet rakni egyik napról a másikra is, ha erős vagy. Én javaslom, hogy kérj segítséget a szüleidtől. Nem gyengeség, ha mondod nekik, hogy zavar ez a dolog, szeretnél magadon javítani, és ezért pl. csak este 8-10 között hagyjanak játszani, meg vegyék ki a kezedből a telefont, stb. Ha már a telefonnál tartunk, akkor kapcsold ki az összes értesítést, és szólj azoknak akikkel sokat beszélsz, hogy ha valami sürgős dolog van, akkor hívjanak rendesen, ne csak egy üzenetet írjanak. Az igazi az lenne, ha a játékokat előbb-utóbb teljesen le is törölnéd a gépedről, az idődet pedig előre beosztanád, ez meglepő mértékben növeli, hogy mennyire fogod magad tartani a céljaidhoz. Nem arról van szó, hogy írj egy napirendet 3 kajaszünettel és 15 óra munkával, hanem egy ésszerű mennyiségű munkát és estefelé valamennyi szórakozást határozz meg előre.


Én is a javulás folyamatában vagyok, nem mondom, hogy nem lesz olyan, hogy egyszer-egyszer elszar valamivel pár órát feleslegesen, de ezeknek a gyakoriságát ha csökkented, már az is siker. Ha bármi kérdésed van, segítség kell, akkor írj nyugodtam, amúgy meg ajánlom az internetet keresgélésre a témában, meg a better than yesterday nevű youtube csatornát.


Őszintén remélem, hogy neked sikerül időben észbe kapni, és hasznosabban töltöd a gyerekkorod, mint a legtöbbünk.

2021. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó ötlet utolsó és a többi válaszolónak is köszönöm
2021. jan. 31. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!