Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha magántanárral tanulnék...

Ha magántanárral tanulnék programozni, hogy képzeljem el az órákat?

Figyelt kérdés

Python-ra lenne szükségem és az interaktív tanulás szokott nekem beválni. Szóval nem tudok úgy haladni, hogy könyvet bújok vagy videókat nézek végig.


Zoom-on szeretnék tanulni, képernyő-megosztással már az elejétől. Közben persze jegyzetelve.


Ilyen felállásban mit javasoltok, mire figyeljek ha tanárt keresek? És hogy szokták a programozást tanítani egyébként?


Pl már az elejétől kis problémákat oldunk meg? Vagy syntax-kódokat vagy miket tanulunk?


Bocsi, ha sötét a kérdés, de tényleg most kezdem.



2021. jan. 28. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyrészt egyéni megbeszélés kérdése.

Én régebben adtam magánórákat, az első alkalom a tudásszint felmérésén túl arról szólt, hogy megbeszéltük, hogy milyen célok és módszerek mentén haladjunk. (Már aki alkalmas volt arra, hogy ezt megbeszéljük, ugyanis a többségnek sajnos halovány elképzelése sincs arról, hogy mit szeretne, csak annyit tud, hogy ő szeret GTA-zni, meg éjjel 4-ig COD-ozni, és tök jó lenne nulla munkával vagyonokat keresni.)

Én személy szerint a projektalapú módszer híve vagyok, azaz mindig kitűzünk egy problémát, feladatot, amit meg kell oldani, és azon keresztül tanuljuk meg mind a nyelvi elemeket, mind az algoritmusokat, illetve algoritmizálási technikákat. Ami persze nem mindenkinek jön be, hiszen korántsem biztos, hogy minden embernek ugyanaz a módszer válik be. Van, aki például jobban szereti először alaposan begyakorolni a szintaxist, és utána elkezdeni algoritmizálni.

2021. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Én járni fogok egy Python-kurzusra online, és ahhoz kiegészítésként gondoltam a magántanárt. Szóval lenne egy syllabus amin végigmennénk az órán is, aztán a magántanárral gyakorolnék kicsit többet.


(Jegyre megy, mert egyetemi kurzus, de nem infos vagyok, hanem közgazdász, egy külföldi egyetemen.)

2021. jan. 28. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A programozást elsősorban úgy tudod elsajátítani, ha gyakorolsz. Természetesen ebben is segíthet magántanár, de a legjobb, ha magadtól próbálkozol és ha nagyon nem megy, akkor konzultálsz vele. A legtöbb felmerülő problémára saját magad is meg tudod találni a megoldást, a tanárnak leginkább az lenne a feladata, hogy elmondja, hogy lehetne még jobban megoldani.
2021. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy normális magántanár /nem olyan, mint az első/ kb. a programozással foglalkozó könyvek anyagát fogja neked leadni, azt is fogja rajtad számonkérni.

a korrepetítor elkéri az órai anyagodat, vagy a jegyzetet és az alapján készít fel.

A postgrad oktató meg az általad igényelt témában fog nyomulni.

2021. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A magántanár abban különbözik az iskolaitól, hogy csak veled foglalkozik, és jobban tud igazodni az igényeidhez. Tehát ha van elképzelésed, mondd el neki.
2021. jan. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly Pythont tanultam egyetemen, idén meg R-et. Mindkettő úgy nézett ki, hogy Jupyter notebookban vagy Rmarkdownban meg volt írva előre a tananyag (szöveg és kód vegyítve), a tanár magyarázta, hogy mi mit csinál, csinálta osztott képernyőn, mi meg csinálhattuk magunknak közben és játszhattunk is a kóddal. A számonkérés meg beadandók formájában volt.
2021. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!