Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakdolgozathoz mobil applikác...

Szakdolgozathoz mobil applikáció ötletek? Mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Elsőnek egy chat-elős mobilapp kezdett el izgatni (félig meg is csináltam), de azt kaptam a fejemhez, hogy minek, már van olyan. Majd kibővítettem, hogy csinálhatnék egy kis social média féle money saving-app-ot, amiben követheted a költekezéseidet stb, plusz lenne benne chat funkció, aminek a témája az, hogy másokkal beszélgethess spórolási/befektetési tippekről stb.

Majd jött a kritika megint, hogy nem illik a két téma egymáshoz, inkább egy dologra fókuszáljak, maradjon egy téma a fő scope..


Most ott tartok, hogy 1-2 héten belül be kell adni a témánkat és totál elveszettnek érzem magam, mindentől elvették a kedvem, valamelyik előadó mindig beleköt az ötletembe. Az 5. ötletem vetem el egyébként.


Tudtok ajánlani olyan ötleteket, amik kratívnak számítanak, és lehet az ötlettel játszadozni?

Egyébként az esetek 90%-ában mindenki valami weboldalt vagy webappot csinál valamilyen adományozási témában, én a kotlin mobilappal kicsit kitűnök, lehet ezért is kifogásolnak mindig.



2021. febr. 1. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A szakdolgozatod sosem lesz éles rendszerként használva. Megírod a kódot, megcsinálod a dokumentációt, (jobb esetben) git repóba felteszed. A kódminőség senkit nem érdekel. Szarul hangzik, de ez az egész alibi... Csinálj amit szeretnél, és amiben van bőven téma amiről lehet rizsázni és nem kötnek bele a védésnél.
2021. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ismerős a helyzeted.

Velem is ugyanez volt. 10-en végeztünk, abból nyolcan ugyanolyan készletnyilvántartó szoftvert írtak. Illetve dehogy ugyanolyan! Az egyik cipőboltét csinálta, a másik ruházati boltét, a harmadik műszaki kereskedését... rohadt nagy különbségek.

Én meg írni akartam egy falbontó jellegű játékot, pár új, egyedi játékelemmel kiegészítve. Persze, jött egyből a kritika, hogy ez nem jó, mert létezik már hasonló játék, és a szakdolgozatnak egyedinek kell lenni. Aztán amikor már a sokadik ötletemet is elkaszálták, mert mindegyikre ráfogták, hogy valami hasonló már létezik a piacon, finoman megjegyeztem, hogy talán nem engem kéne b...tatni az egyediséget illetően, amikot az évfolyam 80%-a teljesen ugyanolyan programot ír, csak a banner, és az adatok másak.

A vége az lett, hogy engem is rákényszerítettek egy hasonló szoftver elkészítésére, amit ímmel-ámmal meg is csináltam, de már tényleg csak az volt a célom, hogy átmenjek, semmi több.

Szóval a tanulság: a szakdolgozat - tisztelet a kevés kivételnek - nem az az alkotás, ahol díjazzák, ha tisztességesen odateszed magad.

2021. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg senkit nem érdekel a kód. Megse fogják nézni. Csak beleolvasnak a szakdogába és ennyi
2021. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azzal ellentmondanék, hogy nem lesz éles környezetbe. Én iparba csináltam szoftvert. Azóta is használja a cég.
2021. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most kitaláltam mégegy jó kis ötletet, az egyik előadónak tetszik, de a többieknek nem merem megmutatni, mert félek hogy erről is lebeszélnek 😭
2021. febr. 1. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne többnek megmutatnod? 1 konzulens kell. Válassz.
2021. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4:

2 féle képpen csinálhatod:

a) a szokásos semmitmondó szakdoga, amit senki nem fog használni/felfedezni, hacsak nem valami egetrengető felfedezés (ezt nem adnám az egyetemnek, a szakdolgozatok nyilvánosak/nyílt forráskódúak)

b) külsős céggel szerződött szakdolgozat, ezt viszont sok cég nem szereti a tulajdonjogok miatt.. van ilyen is, de nem gyakori

2021. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: Titkosítatthatod a szakdolgozatot. :)
2021. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6 Csak mert elég közeli nálunk a hallgatók és tanárok közti kapcsolat, elég gyakori hogy egyetemen kívüli témákról chat-elgetünk velük és adok a véleményükre, érdekel hogy vajon mit gondolnak, érdemes-e bele időt fektetni. Van olyan előadó akivel a 3 éven át minden egyes félévben, minden egyes héten volt óránk, szóval úgymond végig kísért minket.

Na mindegy kezdem elkötelezni magam az ötletem mellett, azt hiszem ezt megfogom tartani, reméljük jó dolog sül ki belőle 😅


Akik írtak ide (vagy fognak), ők mit csináltak és milyen erdménnyel sikerült?

2021. febr. 1. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Hiába találsz ki bármit is, valakinek úgysem fog tetszeni, mert nem az a szakterülete, nem érdekli a téma stb. 1 konzulenst kell keresned nem többet, a többit le kell tojni - aztán majd lesz egy belső és egy külső bírálód is. Ők fogják értékelni. Az értékelésre vannak szempontok. Teljesítetted-e a feladatot? Irodalomjegyzék van-e? Forrást kerestél-e? Milyen a formázása a szakdolgozatodnak? Már ezekkel a dolgokkal megvan a 2-es vagy 3-mas és akkor a tartalomba nem is mentünk bele. :D Nem kell olyan komolyan gondolni a szakdolgozatot. Még a bíráló sem fogja elolvasni, sőt sokszor még a konzulens is leszarja és csak beleolvas .... :)
2021. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!