Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvet(program)...

Melyik nyelvet(program) tanulnátok meg mélységekig, ha nulláról indulnátok, de lenne némi tudásotok a programozásról? (Pl.: tudod mi az a while,for ciklus...stb. tudod mi az a változó, szekvencia meg hasonló nagyon alap dolgok)

Figyelt kérdés

Az is érdekelne, hogy miért pont azt választottad amit, ílletve neked mi volt az első nyelv amikor kezdted.


A válaszokat előre is köszönöm ! :)



2021. febr. 1. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Python
Javascript
C++/C
Assembly
Java
C#
Egyéb(írd le :))
32 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Python: könnyű megtanulni, Magyarországon sok mindenre nem mész vele

C++: az egyik legnehezebb, viszont ha ezt megtanulod akkor a többi nyelvre piskóta lesz áttérni

C#/Java: legelterjedtebb programozási nyelvek a munkaerőpiacon, első nyelvnek ezek közül ajánlanám valamelyiket, elég hasonlóak

2021. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kezdj Digitális szinten. Digitális kapuk. Utána jöhet a gépi kód, majd az assembly, hogy könnyebb egyen. Aztán jöhet egy C, majd térj át OOP-ra C++, utána jöhetnek az interpretált nyelvek. Végig mész mindent és te leszel a király.
2021. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

@1 "C++: az egyik legnehezebb, viszont ha ezt megtanulod akkor a többi nyelvre piskóta lesz áttérni"

Ez egy hatalmas bullshit. Rohadtul megnézném akármelyik gyik-es C++ arcot, amikor leültetik, hogy OK, akkor lehet Scalat vagy Haskellt tanulni. Néznének, mint hal a szatyorban. El kell azt felejteni, hogy csak azért, mert vért izzadva szopsz azért hogy megtanulj egy nehéz nyelvet, még nem leszel jobb programozó, mint az, aki ugyanannyi munkát beletesz egy "könnyűbe". Ez csak egy ilyen elitista önámítás, aminek semmi alapja az ég világon.

2021. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évet tanultam középiskolában a C#-ot. Érettségiztem belőle emelt szinten. Most végeztem az első félévet Mérnökinformatikus szakon. És még mindig úgy érzem magam, mint aki először tanulja, hogy mi az a try catch. (Pedig hibátlan féléves feladat és 2db 95%-os zh van mögöttem)


Szerintem csak akkor mondhatod, hogy megtanultál egy nyelvet a mélységekig, ha már legalább 10 éve a szakmában dolgozol és önálló projekteket viszel végig.


Azért ezt választottam mert ezt dobták elém a magyar okatásban. Javat is tanultam, 3 évet. Néha azért előveszem, de vannak hülyeségei, a C# sokszor "felhasználóbarátabbnak" tűnik.

2021. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez való igaz 4-es. Hiába tanul meg valaki valamit, ha nem alkalmazza elfelejti. De ez szinte mindennel így van. Emlékszem, hogy mérnökifon a Fizika ment a legnehezebben, mert minden szóról szóra kért, és még volt olyan is, hogy a saját jegyzetébe is belekötött - pedig szóról szóra írtad le. Rühellem az ilyen tanárokat - no de a lényeg: hónapokig arra a vizsgázra magoltam, de tényleg, ha álmomból felkeltettek volna a legelső definiciótól a legutolsóig azonnal tudtam volna mondani. Azóta már egyet sem tudnék szóról szóra elmondani. :D
2021. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!