Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon érdekel (elsősorban a...

Nagyon érdekel (elsősorban a hardveres) programozás. Az alapok után mit tanuljak ha szeretném magamat sokkal tovább fejleszteni?

Figyelt kérdés

Ha felvesznek az egyetemre, ezzel fogok továbbtanulni, de már hobbi szinten is nagyon érdekel a dolog. Egyenlőre C#-ot tanulok, konzol appot tudok írni, de ha találok rá időt azt is szeretném mélyebben tanulni.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak, mit tudnék megtanulni, ami nem csak érdekes, komoly, és nehéz, hanem esetleg a jövőben még versenyképes tudást is fog adni nekem. Nagyon új vagyok még ebben a világban, szóval minden tippet értékelek.


Lehet inkább a hardveres része érdekelne, ismerek valakit aki pl. sima Arduino lapokkal "csinált" magának egy okos házat, vagy pl. Matt Parker egy karácsonyfára készített LED-ek 3D koordinátáival világítást

( https://www.youtube.com/watch?v=TvlpIojusBE) Ezek mondjuk pont nem lennének túl hasznosak a munka világában, de az ehhez hasonló, ilyen témákban mozgó dolgok érdekelnek leginkább. De bármi másnak is örülök, majd utánanézek magamnak, csak szeretnék egy kis útbaigazítást.



2021. febr. 9. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha hardveres programozás érdekel, miért C#-ot tanulsz? Nem fogod használni sose. C/C++, Assembly.
2021. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az emelt érettségihez. Mostanában jött meg ez az érdeklődés, eleinte csak egy olyan nyelvet akartam ami biztosabb tudást ad, mert későn kezdtem el készülni. És mivel C#-ot akkor könnyebben megértettem mint a C-t inkább azzal foglalkoztam. De akkor lassan ránézek a többi nyelvre is.
2021. febr. 9. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja értem. De akkor meg a Python még egyszerűbb az emelt érettségire, mint a C#. Fele annyi idő és sor megírni. Ha az a cél, hogy gyorsan és jól sikerüljön.
2021. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3: Egyén kérdése, hogy kinek mi az egyszerűbb.

Ráadásul a C(++) és a C# jóval közelebb állnak egymáshoz, az egyikben szerzett rutin hasznos lehet a másikban.

Egy átlagos érettségi-feladat meg a beírt sorokat nézve kb. hasonló. Ezen lovagolni kb. olyan, mint az alapján barátnőt választani, hogy ki lakik hozzád legközelebb. Lehet, hogy semmi nem vonz benne, de őt választod, mert 2 házzal közelebb lakik hozzád, mint a jóval csinosabb és kedvesebb másik jelölt.

2021. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg Cben dolgoznak, valakik C++ban is és az assembly is jól jön, legalább az alapok ha nem is mész bele nagyon. Aztán pedig ha hardvert akarsz programozni, magát az MCUt pl. (STM32, NXP, Nordic, ESP32, ATMega, ...) és a perifériáit kell megértened, hogy működik. (UART, I2C, SPI, stb)
2021. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Arduinoval szerintem nem rossz ötlet kezdeni. Nagyon egyszerü a telepítés, nem kell szinte semmit konfigurálni. Ráadásul anyagilag se túl megterhelö: kb 2-3 ezer forintért tudsz venni kínából egy arduino uno-t + szintén ennyiért valami starter kitet amiben van breadboard, ledek ellenállások, stb.


C-t mindenképpen érdemes elkezdeni tanulni. Assembly se jön rosszul.

2021. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Menj mechatronikusnak, ha ilyesmi érdekel.

Jól is kereshetsz vele és elég érdekes is.

Sajnos elég sokat kell tanulni hozzá. A villamosság is az elsajátítandók része.

De mehetsz esetleg villamosmérnöknek is, azokat is felveszik mechás munkakörbe.

2021. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A helyedben C-vel és Arduinoval foglalkoznék, ha konkrétan ez érdekel. Az emelt érettségin, ha most tavasszal vizsgázol, már programozz C#-ban, amit tanultál.


Assembly érdekes lehet, de szerintem hobbi szinten felesleges önszivatás. Arduinoval rengeteg mindent meg lehet oldani, pl. mi értelme lenne akkor számodra teszem azt PIC-el és Assemblyvel szivatnod magad? Ja bocs, még PIC-hez is van C. Elég lesz majd az Assembly egyetemen.


Az Arduino filléres tétel még magyar oldalakról rendelve is. Érdemes egy készletet vásárolnod, ami tartalmaz breadboardot, breadboard tápot, tranzisztorokat, ledet, ellenállást stb.

2021. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8: A tanácsaid nem a legjobbak.

Éppen a c sharpot kellene messze elkerülnie, mert az platformfüggő.

Aztán, az assembly csak neked szívás, neki a megélhetése függ tőle, mert az iparban nem ledek villogtatása a feladat. Arról nem is beszélve, hogy a c a legtöbb esetben kevés, mert az a cél, hogy a lehető legolcsóbb eszköz kerüljön felhasználásra. A programozót csak egyszer kell megfizetni, kontroller meg a fejlesztés minden egyes darabjába kelleni fog.


Az arduino meg nem olcsó. Az uno, ami alig jó valamire, 6500 HUF körül van, a jobbak még drágábbak. Az amit kínából rendelhetsz, nem arduino, hanem annak csak klónja. Igaz, hogy többségében elég jó minőségűek.


Pic-et ma már nem nagyon használ az ipar.

Két varázsszó létezik, ezek az Atmel és az STMicro.

2021. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


De ha az érettségire felkészült C#-ból, minek kezdjen az utolsó pillanatban Pythonba, C-be? Ha ősszel vizsgázik, én sem C#-ot tanulnék a helyében.


Gyakornokként bőven elég lesz neki majd a C. Sőt. Kb. egyik helyen sem kértek tőlem aktív assembly tudást eddig. Persze, ha kifejezetten a beágyazott rendszerek érdeklik majd a kérdezőt, akkor lesz szüksége assembly tudásra - de azt nem az egyetemen fogja sajnos megszerezni. Pont azért, amit írtál. Ledeket villogtatunk, és semmit sem magyaráznak el rendesen.


Az Arduino hobbicélra továbbra is bőven elég. Az áráról nem nyitok vitát, hogy 6500 Ft sok-e, vagy kevés, az mind a kettőnknek a szubjektív véleményünk.


A pic-et csak úgy mondtam. Egyébként meg egyetemen ezt tanították. Sokat nem értünk vele...


Nyugi, az Atmelt ismerem.



Én úgy gondolom, hogy ha a kérdező hobbi szinten foglalkozik valamivel, akkor egyrészt val.szeg. nem ipari szintű feladatokat fog megoldani, másrészt meg az a lényeg, hogy közben jól érezze magát. Különben semmi értelme az egésznek.


Ezt szerény véleményem szerint egy Arduinoval a legegyszerűbb elérni. Azon játszhat, megtanulhatja az alapokat, lesznek sikerélményei, és később, ha úgy van kedve, belevághat komolyabb projektekbe is, komolyabb eszközökkel. Szerintem.


De legelőször a C nyelvet tanulmányoznám az ő helyében.


#8

2021. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!