Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes így a mesterséges...

Érdemes így a mesterséges intelligenciába fektetnem az időmet?

Figyelt kérdés

Programtervező infó 2. félévében tengetem mindennapjaimat és nagyon érdekel az informatika ezen területe, sőt ez tetszik a legjobban.

Viszont olyan problémám van, hogy a matekkal nem ápolom a legjobb viszonyt. Megyeget, meg éppen még el vagyok, de hatalmas erőfeszítést igényel, hogy hétről-hétre megértsem az anyagokat, szóval lehet később is hátráltatna a munkában.

Aki ezen a területen dolgozik, milyen sűrűn és mélyen használja a matematikát?


Szeretném itthon tanulni egy kicsikét ezt, de nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán belekezdeni vagy inkább keressek más területet ami érdekelne?

Nyilván nem self-driving autót fogok írogatni itthon de jó lenne belekósolni ebbe. Később lesz az egyetemen csak ilyen kurzus sajnos, illetve MSc-n de addig nem akarok várni. :D



2021. febr. 23. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Értessz jól egy programozási nyelvhez és van benne tapasztalatod, projektjeid?

Szerintem csak akkor érdemes elkezdeni a mesterséges intelligenciát, ha már nem akadsz fenn a programozási házifeladatokon.

2021. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Már van egy csomó jól dokumentált, könnyen használható gépitanulós framework, meg lehet tanulni őket anélkül is, hogy megértenéd a mögötte lévő matematikát. Persze azért egy minimumra szükség van, de szerintem ne tántorítson el, ha nem a kedvenced a matek.
2021. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Az AI-ban a programozás csak egy dolog, de a lényege a statisztika. Ha a matek nem a barátod, nem érdemes erre szakosodnod, akármilyen jól is hangzik a terület. Szakosodj olyasmire, amely kevésbé matekos.
2021. febr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos csak maga az AI és az ML buzz szavak hangzanak kecsegtetőnek.. Advanced Computer Science AI szakirány MSc-re szerettem volna menni egykor, de hát hiába tetszik maga a téma, nem olyan mint elképzeled. A matekkal sosem volt problémám, mindig is jól ment, de attól függetlenül unalmasnak találom. Ha valami speckó ágra akarsz szakosodni, akkor jobban tudnám ajánlani a kiberbiztonságot és a digitális kriminalisztikát, valamint elég népszerűek most nyugaton az Internet of Things meg a Data Science & Big Data szakok is. (Meg talán a cloud computing)

A kiberbiztonság szerintem a legkecsegtetőbb (persze személyfüggő lehet), de azzal rengeteg az esélyed, lehetsz vele etikus hacker, analyst, penetration tester, de akár digitális kriminalisztikai nyomozó rendőrségen is, ésatöbbi.


Ezek nem annyira nyersek szerinrem mint az AI és a ML.

Magyarországon meg egyébként talán ha egy maréknyi munka van kínálatban ebben a pillanatban is, márha nem akarsz egyetemen PhD-n maradni és kutatni. Sikerült kiábrándítanom? 😶 Persze attól függetlenül hobbinak megtarthatod, de szerintem ne akard erre áldozni az életed. Nagy jövője van az AI-nak, de jelen pillanatban még Angliában sem megy annyira, hogy ezt érje választani az általam imént listázott szakok helyett.

2021. febr. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hmmm, hát igen nem biztos hogy nagyon megéri ezt az ágat választani. MSc még érdekel de a Phd sajnos már nem. A kiberbiztonság nem igazán érdekel sajnos, már az alap számháló kurzust unalmasnak találtam :D


Hát akkor úgy látszik keresgélnem kell még. :(

2021. febr. 24. 02:47
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
#4 nem tudja miről beszél... csípőből tudnék mondani 3-4 céget Budapesten, akik folyamatosan keresnek gépilátással, tanulóhálókkal foglalkozó szakembert egészen jó fizetéssel, és biztos vagyok benne, hogy van ennél több is. PhD a legtöbb ilyen helyen nem feltétel.
2021. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

A mesterséges intelligencia jószerivel színtiszta matek.

Te ezzel a hozzáállással jó ha a BSc-t kimaxolod.

Amit ír feljebb a kolléga, az igaz sok minden másra is. Semmi sem az, aminek látszik.

2021. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

#6 Nagyjából azt igazoltad amit énis állítottam, csak mellé oda írtad, hogy azt sem tudom miről beszélek 😂🙃


Én mondtam -> alig ha egy marék AI munka van az országban.

Te mondtad -> tudnék (feltételes) mondani 3-4 céget.

Az én fejemben 3-4 az egy marék.

Budapesten kívül meg nem létezik más az országban. Szeged és Debrecen, itt még talán ha fejlesztői munkák akadnak, de speckó területek offosak.

Menj fel egy munkakereső oldalra, írd be hogy AI és meglátod mennyi a lehetőség. Próbáld hasonlítani más területhez.. Ami AI munka van is az országban, az is kihalós alapon bekerülős.

Szerintem el vagy tévedve és kicsit sokat is képzelsz magadról.

2021. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

"Te ezzel a hozzáállással jó ha a BSc-t kimaxolod."


Az a jó, hogy olyan ember beszél erről, akinek ugyancsak nincs. :D

2021. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
#8: informatikában nem igazán létezik Budapesten kívül más az országban, ez tény. Viszont arról nem én tehetek, ha nem ismered a piacot, csak a profession.hu-ról. Az 3-4 cég az, ami hirtelen eszembe jutott, és ahol személyes kapcsolatom is van. Ha utánanéznék garantáltan találnék többet is. És ez sem 3-4 állást jelent, és nem is kihalásos alapon lehet bejutni. Az egyik céghez ezek közül akár én magam is fel tudnálak venni gépilátásos projectre, folyamatosan keresünk jó embereket... Teljesen fogalmatlanul osztod az eszet.
2021. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!