Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet válasszam? Milyen tanfolyamra menjek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit, sziasztok! Elég sok kérdésem lenne ebben a témában, a tapasztaltabbakhoz fordulok, akik tudnak rájuk válaszolni.


Az a helyzet, hogy 10. osztályba járok és utálom azt, amit tanulok, esélytelen, hogy ebben helyezkedjek el. Programozást szerettem volna tanulni, de sajnos nem vettek fel oda, ahova akartam menni, így maradt a közgazdaság. Középsuli után szeretnék menni valamilyen programozó tanfolyamra, de nem tudom, hogy milyen iskolákba érdemes menni, esetleg milyen nyelvet tanuljak, mi az, ami keresett? Egyáltalán megérik ezek? Meg lehet velük tanulni olyan szinten, hogy el is tudjak helyezkedni? Egyetemre nem szeretnék menni, barátaim/rokonaim tapasztalata alapján nem a legjobb dolog, főleg az informatika terén. Mire elvégzi az egyetemet, addigra már jön az újabb frissítés, és már elavult lesz az, amit tanult. Iskolában amit tanulunk infóból, az vicc kategória, de van nagyon minimális tapasztalatom, pár hónapja elkezdtem a Pythont tanulni, és motivált vagyok. Nézem az oktató videókat angolul, magyarul. Szerencsére jó vagyok angolból, így nem hátrány az, ha angolul kell néznem a tutorialokat. További kérdéseim: Mikkel érdemes megismerkednem ezen a téren? Vannak olyan oldalak, ahol vannak feladványok megoldással, hogy utána tudjam ellenőrizni a munkámat, esetleg ha nem tudom megoldani, akkor megnézzem, és tovább feljődjek? Érdemes esetleg venni egy ilyen könyvet, amiben benne vannak az ilyen dolgok? Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm!



2021. márc. 9. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

"Egyetemre nem szeretnék menni, barátaim/rokonaim tapasztalata alapján nem a legjobb dolog, főleg az informatika terén."


Ez bizony egy nagy hülyeség, amit mondtak, arról nem is beszélve hogy a legtöbb cég szóba sem áll veled diploma nélkül.

2021. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan mondom. Idén már a 100. kérdés, tavaly pedig volt 1000 ilyen kérdés. Szinte mindennapra jut egy hasonló .. és mindegyik azt állítja, dehát az Ő kérdése más ...


Nehéz böngészni a korábbi kérdések közül? Igen? Akkor felejtsd el az informatikai pályát főleg a programozóit.

2021. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

" Mire elvégzi az egyetemet, addigra már jön az újabb frissítés, és már elavult lesz az, amit tanult. I"


Ezt a hatalmas nagy baromságot ki mesélte neked?

2021. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Szia!

A Python egy jó kezdés, lehet rá építeni, de sokan úgy vélekednek róla, hogy egy hobbinyelv. Emellett nagy hátránya a Pythonnak, hogy lassú. Sokkal lassabban fut le, mint egy CSharp, vagy egy C++ kód. Emiatt sok helyen nem alkalmazzák. Tehát: Ha nincs konkrét cél, akkor csak egy alapot kezdj el: erre pedig alkalmas a Python.

2021. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

16 éves lehetsz.

Érdekelne, hogy mégis, milyen szinű barátaid vannak, akik infó diplomások és programfejlesztői munkát végeznek?

Hány száz van ilyen?

2021. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Családi ismerőseink akikkel összejárunk ebédelni, szilveszeterni stb. Nyílván nem legjobb barátként tekintek rá, de nem is csak egy idegenként. Ha jobban tetszik, akkor ismerős.
2021. márc. 9. 20:33
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Hát jó, hogy tudd: Hazudtak neked.


Egyetem nélkül belőled SOHA nem lesz programozó. Maximum próbálkozós hobbista, vagy kihasznált code-monkey, aki félannyi, harmadannyi fizetésért végez kétszer, négyszer olyan shit munkát, mint az akinek a tanult szakmája az amit csinál.


Nem tudom, ha lenne egy 4-5 millás autód, akkor mennyire szívesen vinnéd olyan emberhez javíttatni, aki mesekönyvből, meg youtube videókból "tanult" autót szerelni?

Képzeld el ugyanezt orvosba, vagy repülőgép pilótába.


Az egyetemen tanultak éppen, hogy nem avulnak el, viszont ami elavul, azt tanítják a tanfolyamokon.

2021. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Én azt mondanám hogy kezdj PHP-vel, illetve mellette egyenlőre csak kliensoldali JS-sel.


De ha a webprog. Nem köt le, akkor java vagy c++, a python mellett, ha karriert szeretnél. Esetleg, a C# is jó választás lehet, de az az igazság, hogy ha egyiket megtanulod, a másikra áttérsz pár hét alatt. Az egyetem pedig nem hülyeség, de az nélkül is el lehet helyezkedni ha ügyes vagy, de 2-3 év múlva elölreláthatólag még nem leszel. Sok sikert

2021. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha még írtok, boldogan olvasom őket.

Szerintem egyetemre nem vennének fel, és nem szívesen tanulnék 60%-ban felesleges töltelék tárgyakat. Viszont ha azt mondjátok, hogy megérné, akkor elgondolkodok rajta.

2021. márc. 9. 21:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 igen, ahol a valós idejű teljesítmény fontos ott nem használják a pythont. De azért mondanám, hogy vannak területek ahol semmi mást nem használnak - fut mindenen, borzasztóan gyorsan és egyszerűen lehet vele fejleszteni, minden jelentős szoftvert lehet programozni benne, a python az egyik leggyakoribb pipeline tool programozáshoz használt nyelv, nem csak hogy nem "hobbi nyelv", de nem is megy sehova és alternatíva sincs rá. Értem hogy a területen ahol dolgozol van sok alkalmasabb nyelv, ez teljesen rendben van, ettől még nem lesz valami haszontalan, vagy csak tanulásra jó.


Disclaimer, nem szeretem a pythont, de ha egyszerűen jobb a feladatra bármi másnál nem fogok mással szpni. Az meg hogy 1, vagy 0.02s alatt fut le a program amit naponta 3x kell lefuttatnom teljesen hidegen hagy, sokkal fontosabb hogy 20 perc alatt megvagyok azzal a kóddal ami pl c# ban lenne egy óra.

2021. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!